Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 707 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

ОБЕКТ 1: Инвестиционното предложение - изграждане на нова система за напояване на земеделски земи чрез дъждуване с тръбно-ролкови системи с крило/ферма в имотите на двете зеленчукови градини -  едната в местността  „Ливадето“ с брутната площ  187,337 dka и нетната – 184.337 dka заета от зеленчуци и другата в местността „Данева могила“(Порязъка) с брутна площ от 311,261 dka и нетна също 311,261 dka, са разположени в непосредствена близост до водоизточника – р. Огоста. И двете площи са в землещите на с. Софрониево, община Мизия, област Враца с  ЕКАТТЕ 68148. Имотите са собственост на Инвеститора или наети с  договор за аренда.
ОБЕКТ 2: Фотоволтаична инсталация за собствени нужди ;
В настоящия проект се разработва изграждане на фотоволтаична инсталация за собствени нужди с инсталирана DC/панелна/ генерирща мощност 381.2 kW и номинална AC инверторна мощност 340 kW, инсталирана на покривите на съществуващи сгради в имота собственост на инвеститора намиращ се в ПИ № 68148.282.226.16,с. Софрониево, Община  Мизия. Инсталацията е проектирана с предназначението да обезпечава собствено си електропотребление, като се оборудва с необходимите средства за ограничава на връщането на електрическа енергия в мрежата в случаите,когато собствената консумация отпадне.
Фотоволтаичните елементи (photovoltaic) са преобразуватели на слънчевата светлина в електрическа енергия. Те осъществяват този процес без движещи се части, шум, замърсяване и радиация.
Максималната инсталирана DC мощност на фотоволтаичната инсталация за собствени нужди е 381.2 kWp.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Обект 1: Фотоволтаична инсталация за собствени нужди с местонахождение П.И. с идентификатор 68148.282.226, м.“Ливадето“, землище на с.Софрониево, общ.Мизия;: Предвижда се изграждане на инсталация за собствени нужди с инсталирана DC/панелна/ генерирща мощност 381.2 kW и номинална AC инверторна мощност 340 kW, инсталирана на покривите на съществуващи сгради в имота собственост на инвеститора намиращ се в ПИ № 68148.282.226.16,с. Софрониево, Община Мизия. Инсталацията е проектирана с предназначението да обезпечава собствено си електропотребление, като се оборудва с необходимите средства за ограничава на връщането на електрическа енергия в мрежата в случаите,когато собствената консумация отпадне. Фотоволтаичните елементи (photovoltaic) са преобразуватели на слънчевата светлина в електрическа енергия. Те осъществяват този процес без движещи се части, шум, замърсяване и радиация. Максималната инсталирана DC мощност на фотоволтаичната инсталация за собствени нужди е 381.2 kWp. Тя ще се присъедини към съществуващото ГРТ на обекта. Поради естеството на първичната енергия фотоволтаичната инсталация ще работи само през светлата част от денонощието (деня). Управлението и е автоматично и е зависимо от параметрите на електроразпределителната мрежа. При отпадане на напрежението на електрическата мрежа ФВИ се изключва от работа. Островен режем на работа на ФВИ за собствени нужди е недопустим. При възстановяване на напрежението на мрежата ФВИ ще се включи автоматично със закъснение от 60 секунди. Предвидено е монтирането на автоматизирана система за управление на производството на фотоволтаичната централа. Тя ще следи токовете и напреженията на входа на ГРТ от мрежа НН на разпределителното дружество и няма да позволява връщане на напрежение в нея. От направеният анализ, приложен към документацията се установява, че произведената електрическа енергия от Фотоволтаичната централа на годишна база представлява 21.11% от използваната електрическа енергия в същият период на работа. Цялото количество произведена електрическа енергия ще се използва само и единствено за собствена консумация 424 943.39 0.00
Изграждане на нова система за напояване на земеделски земи чрез дъждуване с тръбно-ролкови системи с крило/ферма в имотите на двете зеленчукови градини - едната в местността „Ливадето“ с брутната площ 187,337 dka и нетната – 184.337 dka заета от зеленчуци и другата в местността „Данева могила“(Порязъка) с брутна площ от 311,261 dka и нетна също 311,261 dka. : След помпения агрегат се изгражда главен / довеждащ тръбопровод с дължина от 227.50м с който се доставят водните количества необходими за поливните площи. След това се изгражда разпределителен възел от който тръгват ГТ1 и ГТ2. Трасетата им са в границите на същия имот. След това двата тръбопровода / ГТ1 и ГТ2 / навлизат в имотите които ще се напояват – зеленчуковата градина. Там да разположени хидрантите от които ще се взима вода за напояване от тръбно-ролковите системи /машини/.Предимствата при дъждуване с тръбно-ролкови машини са: • напояване на масиви с неправилна форма • напояване на площи с повишен наклон до 10%; • по-равномерно и точно дозиране и разпределение на поливната норма; • регулиране на интензивността на дъжда в съответствие с попивната способност и структурата на почвата с цел предпазване от иригационна ерозия; • възможност за избор на подходяща едрина на капките в съответствие с вида и фазата на отглежданата култура и почвения тип; • възможност за механизация и автоматизация на поливния процес; Настоящият проект за изграждане на система за напояване на зелечуци дава възможност да бъде изградена една по-модерна напоителна система, изпълнена в по-голямата си част от европейски материали, елементи и фасонни части. Отглеждането на зеленчуци в конкретния район при поливни условия повишава няколкократно добива и подобрява качеството на получаваната продукция. Очакваният добив от пипер и домати при поливни условия ще бъде от 2300 kg/dka за пипера и около 3600 kg/dka за доматите. При неполивни условия добива е около 300-400 kg/ dka, а може и да е нулев. Добивът от лук и чесън е съответно 2800 kg/dka и 1000 kg/dka. Сладка царевица има добив около 680 kg/dka. Добивите от магданоз и копър се очакват да бъдат около 1,8kg/dka. 1 058 080.78 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.