Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 107 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

За да не се допусне заразяване и разпространяване на болести по животните е много важно стриктно се спазват мерките за биосигурност. Биосигурността е ключова за опазването на всяко индустриално стопанството. В тази връзка е изготвено проектно предложение за закупуване на материални активи, които са в контекста на внедряване на мерки за въвеждане на биосигурност и модернизиране на животоновъдно стопанство за отглеждане на млечни овце и добив на сурово качествено овче мляко. Кандидатът притежава регистриран животновъден обект, съгласно Удостоверение №104 от 12.07.2022 г. с капацитет: 850 бр. овце-майки и 1000 бр. агнета (приплоди), находящ се в с. Козловец, обл. Велико Търново. Настоящиято проектно предложение е разработено на база 700 бр. млечни овце, породи ПЧО, СПБМО, при заложена средна млечност от 200 кг. годишен млеконадой на овца. Предвидените за закупуване активи са съобразени с предвидения брой животни за отглеждане и касаят основно процесите по съхранение на сурово овче мляко, осигуряване на качествен фураж за изхранване на животните, осигуряване на подходящ микроклимат в обора, качествено почистване и поддържане на оптимална хигиена в обора, съгласно действащото законодателство за въвеждане на мерки за биосигурност в индустриалните животновъдни обекти.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на оборудване и техника за животновъден обект в с. Козловец, общ. Свищов.: Съгласно чл. 4 от Наредба № 44 ОТ 20 АПРИЛ 2006 Г. ЗА ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ЖИВОТНОВЪДНИТЕ ОБЕКТИ, животновъдните обекти за отглеждане на селскостопански животни включват следните мерки за биосигурност: 1. изградени са съгласно изискванията на нормативните документи за защита и хуманно отношение към селскостопанските животни - в тази връзка в проектното предложение са предвидени за закупуване активи, описани в таблица 1, чрез които ще се осигури ежедневен и ефективен добив и съхранение на сурово овче мляко, щадящ отглежданите животни при стриктно спазване на ветеринарномедицинските изисквания; ще бъдат осигурени условия за осигуряна на подходящ микроклимат в обора, чрез своеврменно отстраняване на натрупаната слама и фекалии от отглежданите животни, осигуряване на постоянно почистване на обора с помощта на телескопичния товарач и работните инструменти, ежедневна смяна на сламата при отглеждане на овцете и агнетата. С помощта на закупените активи ще се осигури спокойствие на животните, осигуряване на постоянен достъп до храна при следене на съответната дажба и достигането и до всяка овца, без да бъде позволено поява на агресия между животните невъзможност за част тях да достигнат до храна. Предвидени са и активи за осигуряване на постоянен достъп до храна за всяко животно, без наличие на конкуренция между тях, като по този начин в максимална степен ще се следи ежедневната дажба и много по-лесно ще се контролира дневния млеконадой. Предвидените инвестиции са подробно описани в раздел 5. Бюджет от формуля ра за кандидатстване, както и в така приложеният Бизнес план-таблица 1. 462 912.52 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.