Обособяване на мултифункционална зона с пространство за занимания на открито посветено на морската флора, фауна и рибарски занаят: Основна цел на дейността е да се организира многофункционално пространство за рекреация, социализация и игра, в което по забавен, достъпен и образователен начин да се усвоява информация по темите за рибарството като занаят, морето и неговото биоразнообразие и опазването му. Теренът се намира в УПИ XII -1315 за етнографски културно-исторически комплекс , благоустрояване и ТП в местност "Рибарско пристанище"/б.м "Ченгене скеле", землище на кв. Крайморие , гр.Бургас с дентификатор 07079.10.1315. До разработваната зона пешеходният, вело и автомобилен достъп се осъществяват от съществуваща алея свързваща паркинга и северния вход към етнографски комплекс "Ченгене скеле". В разглежданата територия се развиват следните зони:
1. Входна зона с образователни и занимателни панели на тема "Флора и фауна" в Черно море, застрашени видове и отражение на човешката дейност върху биоразнообразието, както и места за сядане.
2.Детска площадка за деза 0-3 г.3 дървени съоръжения за игра и 4 бр. занимателни панелии и места за сядане;.
3. Сензорна зона - включваща съоръжение за игра с вода, сензорна пътека,масичка за игра с пясък и чешма;
4. Зона за игра за деца 3-7 г. включваща дървени съоръжения за игра и места за сядане;
5. Зона за игра за деца 3-12 г. включваща дървени съоръжения за игра и места за сядане;
6. Зона за озеленяване - ще се запази същеествуващата едроразмерна растителност в северната част към пътя, ще се внесат нови растителни видове както в зоната зна площадките за игра, така и към границите на посочената територия на запад и юг;
7. Зона за рекреация с места за сядане и зона за пикник; |
375 723.69
|
375 658.23
|
Упражняване на независим строителен надзор по време на строителството и въвеждане на обекта в експлоатация: За законосъобразното стартиране, изпълнение и завършване на строително - монтажните дейности е предвидено осигуряването на строителен надзор в обем и обхват съгласно изискванията на ЗУТ и съответните подзаконови нормативни актове, вкл. надзор върху съставяните при строителството актове и протоколи по ЗУТ и изготвяне
на окончателен доклад по чл. 168, ал. 6 от ЗУТ. По време на изпълнението на строителството, строителният надзор следи основно за следното:
1.Законосъобразно започване на строежа съгласно чл. 157 на ЗУТ, включително даване на строителна линия, подготовка и регистриране Заповедна книга и уведомяване всички специализирани контролни органи;
2.Пълнота и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството;
3.Приемане СМР в съответствие с изискванията на действащи нормативни документи;
4.Контрол по спазването на условията за безопасност на труда и пожаробезопасност;
5.Недопускане на увреждане на трети лица и имоти вследствие на строителството;
6.Контрол на материалите и оборудването в съответствие с изискванията на Наредбата за съществените изисквания и оценяване съответствието на строителните продукти;
9. Контрол на опазването на околната среда и управлението на отпадъците в съответствие със Закона за опазване на околната среда, Закона за управление на отпадъците и наредбите към тях;
10.Изготвяне на Окончателен доклад съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ, за издаване на Разрешение за ползванe/Удостоверение за въвеждане в експлоатация, включително допълване технически паспорт, съгласно Наредба№ 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите. Докладът следва да е окомплектован с всички необходими документи, удостоверяващи годността на строежа за държавно приемане.
11.Заснемане и нанасяне в кадастралната карта и кадастралните регистри на строежа и самостоятелните обекти/ при необходимост/, съгласно ЗКИР.чл. 4 от НАРЕДБА № 5 от 28.12.2006 г. за техническите паспорти на строежите, издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн. ДВ, бр. 7.
Продължителността на дейността по изпълнение на строителен надзор ще съответства на графика за реализация на строително-монтажни работи на обекта до неговото завършване, въвеждане в експлоатация и ще приключи с предаване на цялата документация на Възложителя.
12. Изготвяне на технически паспорт на обекта, съгласно чл. 176(б) от ЗУТ и в обхвата, посочен вчл. 4 от НАРЕДБА № 5 от 28.12.2006 г. за техническите паспорти на строежите.
Продължителността на дейността по изпълнение на строителен надзор ще съответства на графика за реализация на строително-монтажни работи на обекта до неговото завършване и издаване на окончателен доклад по реда на чл.168 от ЗУТ .
След изпълнение на планираните строително- монтажни работи, обектът ще бъдат въведен в експлоатация след проведена Приемателна комисия. |
3 962.02
|
3 961.45
|
Упражняване на авторски надзор на обекта.: Авторският надзор по проекта ще бъде осъществяван от проектантите, изготвили техническата документация по смисъла на Закона за устройство на територията (ЗУТ) и Наредба № 4. Целта му е да се съблюдават процесите на извършване на строителните дейности, спазването на параметрите на проектите, изготвяне на детайли или друга екзекутивна документация в случай на необходимост и участие в приемателни комисии. С цел гарантиране качеството на изпълнените дейности и тяхното съответствие с нормативната уредба, както и за функционирането на реконструираните обекти е необходимо извършването на проверка за достъпност на средата съгласно Наредба № 4 от 1 юли 2009 г. за проектиране, изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението, включително за хората с увреждания. |
3 500.00
|
3 550.00
|
Прилагане на интерактивни подходи за повишаване на осведомеността : Дейността предвижда разработване и внедряване на интерактивни форми и методи в обособеното мултифункционално пространство за предаване на информация свързана с интересни факти за застрашени Черноморски видове и опазване на околната среда като целта е да се предизвика любопитството и въображението на посетителите и да се подобри тяхната осведоменост.
С проектните дейности се предвиждат няколко различни подхода за поднасяне на образователна информация. Първият е визуален, посредством схеми, рисунки, инфо табла и текст по дървената ограда в северната част на мултифункционалната зона. Вторият е игрови в обособените за това зони в пространството. Третият е чрез интерактивни модули, сензорни занимателни панели за най-малките, достъпни за деца 1+ и за хора в инвалидни колички и занимателни панели, засягащи темата „екология и опазване на морето“, онлайн информация достъпна чрез QR-кодове.
Запознаването на децата с природата е средство за тяхното възпитание, осъзнаване на екологичната им ангажираност, натрупване на сетивен опит и култивиране на правилно отношение към околната среда. Използването на ИКТ базирани техники, както и аудиовизуалната информация при запознаване на децата с животни, растения, недостъпни за техните представи екосистеми подкрепят познавателната дейност, повишават мотивацията на децата да се занимават с екология и са най-ефективни за техните възприятия и памет.
В ново-обособеното мултифункционално пространство на открито в хода на играта децата ще имат възможност да получават и усвояват по интересен начин информация за природния свят като ще свържат не само слуха, визуалната, двигателната, но и емоционалната памет.
С предвидените интерактивни модули за предоставяне на информация се предлага нетрадиционен подход към възпитанието на екологична култура, повишаване на творческата и когнитивната дейност на децата, както и насърчаване на родителите да участват в дейностите.
|
7 400.00
|
7 400.00
|
Дейности за промотиране и популяризиране на туристическия продукт.: С цел информиране на широката общественост за приноса на ЕС в реализиране на дейностите, проектът предвижда серия от мерки като публични събития, прессъобщения и изработване на информационни материали, представящи целите, дейностите и резултати по проекта, както и финансовата помощ на ЕС.
В рамките на дейността са предвидени две групи от мерки за осигуряване на публичност и повишаване на информираността сред целевите групи:
1. Дейности за популяризиране на проекта.
- осигуряване на публичност и визуализация по време и след приключване на СМР: в съответствие с изискванията на „Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014 - 2020“ плакат размер А3, в който се споменава финансовата подкрепа от ЕС, на входа на сградата или помещението, където се помещава екипа за управление на проекта; постоянна табела 50/70см, която ще бъде поставена на видно място в приемната зона на комплекса;
- със започване на СМР на обекта на интернет страницата на Община Бургас ще бъде публикувано прессъобщение с подробна информация за дейностите, които предстои да бъдат изпълнени. През целия период на изпълнение на проекта, регулярно ще бъде подготвяна информация за напредъка на проектните дейности, която ще бъде разпространявана чрез местни, регионални и национални медии, Интернет страницата на Община Бургас и социалните мрежи.
- Ще бъде проведено официално събитие за откриване на обекта. Всички медийни съобщения, информационни материали и събития ясно ще демонстрират финансовия принос на Европейски съюз, чрез Европейски фонд за регионално развитие за реализация на инвестицията. |
503.00
|
156.00
|