Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 614 дървета
English

Програма: Програма за развитие на селските райони (за мерки по чл. 9б, т.2 от ЗПЗП)

Район за планиране: Всички

Описание

Предмет на производствената дейност на „Идея Фарм“ ЕООД е отглеждане на овце млечно направление от породата Lacaune  и тяхното поголовие в собствен животновъден обект регистриран през 2014 г.. Настоящото проектно предложение е насочено към разширявана капаципета на животновъдния обект и закупуване земеделска техника и оборудване за нуждите на животновъдния обект. Животновъдния обект е разположен в собствен стоипански двор разположен на площ от 30  декара формиран от два имота в землището на с. Овчарово, Община Добричка, Област Добрич. Към момента дружеството отглежда животни в една действаща животновъдна сграда с капацитет 220 бр. овце-майки обор № 1 - 705 м2 с обособен в нея доилен център (доилна зала) с млечен пункт, една сграда за отглеждане на отбити агнета, млади животни и разплодници обор № 2- 706 м² , едно помещение за подготовка и складиране на концентрирани фуражи-259 м2 и помещение за сенаж и сеновал 436 м². Настоящото проектно предложение е насочено към оборудване с хранилки, поилки, хранителелн коридор и др. технологично оборудване на налична стопанска сграда- Обор № 3-704 м2 с цел разширяване капацитета на отглежданите овце -майки с още 350 бр. и достигане на общ капацитет на овце-майки в животновъдния обект - 570 бр.Към момента, мероприятията по хранене на животните и почистване на тора, разхвърляне на постеля в боксовете на животните се извършва ръчно и в тази връзка  проектното предложение предвижда  закупуване на специализирана земеделска техника , която да оперира на територията на животновъдния обект.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на машини и производствено оборудване: Проектното предложение е насочено към няколко направления в животновъдното стопанство. Както стана на въпрос по-горе Идея Фарм отглежда високоселектирани животни от една от най-продуктивните млекодайни породи овце -Лакон. Крайъгълен камък в проектното предложение е оборудвнае на съществуваща селскостопанска сграда пригодна за отглеждане на овце в овчарник с цел разширяване на млекодайните животни и обособяване на едно постоянно стадо от 570 бр. Овце-майки. Увеличаването на стадото е от изключителна важност за стопанството поради факта, че с увеличването на произведеното сурово овче мляко фермата ще стане значително по предпочитан партньор на млекопреработвателите в района на Област Добрич, което към момента се констатира като проблем. Производството на по-големи количества мляко дава възможност за договаряне на по-добри изкупни цени, а от там и по-висока рентабилност на производството. Стандартно за всяко животновъдство, храненето и хигиената са основни фактори за доброто здравно състояние на животните - биосигурността, качеството на продукцията и рентабилността на производство. С тази връзка е съобразена и инвестицията по проектното предложение, като е даден тласък на механизацията чрез която все по-качествено да се извършват описаните по-горе дейности. Проектното предложение е насочено към развитие на фермата и оптимизирането на ежедневните мероприятия в нея, като чрез инвестиции в механизация и назначаването на 1 бр. нов служител да се обезпечи отглеждането на повече от двойно повече животни спрямо отглежданите към момента . Чрез механизацията на мероприятията по раздаване на фуража, почистване на тора, разхвърляне на сламената постеля в сградите, предвижване на тора, груби и концентрирани фуражи в рамките на животновъдния обект ще се подобрят значително условията на труд стопанството, като същевременно ше се намали себестойността на единица продукция. 286 309.66 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.