Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 963 дървета
English

Програма: Фонд "Убежище, миграция и интеграция"

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящата разработка има за цел изготвяне на проект за изграждане и оборудване на: Предприятие за производство на етерични масла от лечебно - ароматни култури и сушене на билки.В резултат на инвестицията ще се получи продукт с висока добавена стойност и отлични възможности за пазарна реализация. Инвестицията попада изцяло в сектор „технически и медицински култури, включително маслодайна роза, билки и памук, с изключение на производство, преработка и/или маркетинг на тютюн и тютюневи изделия, захар и сладкарски изделия“. Свързана с преработка на суровини от чувствителни сектори, съгласно Приложение № 11 към Условията за кандидатстване „Суровини от растителен и животински произход и продукти от тях в чувствителни сектори“. Основната суровина, която ще се преработва в новото предприятие е лавандулов цвят и маточина, произведени в стопанството на кандидата. За осъществяване на разработката оъществуват следните благоприятни предпоставки: наличие на необходимите пътни връзки;възможност за преработване на суровина (лавандула и маточина) от собствени насаждения;	пазарно търсене на етерични масла; възможност за затваряне на цикъла - отглеждане на медицински и ароматни култури и производство на висококачествени етерични масла; •възможност за внедряване на иновативни технологии, даващи възможност за постигане на високо качество. За целта е закупен патент № BG66567B1/23.02.2018 г. за „Двуизходен сензор на Хол за прецизен контрол”, чрез който се постига оптимизиране на енергийните разходи, посредством плавно регулиране на температурните режими. Благодарение на това се запазват биологично активните компоненти, огранолептичните, ароматните и други характеристики на етерично-маслените суровини.  Иновацията е внедрена подобект дестилерия - в комплексна линия за зареждане на парен котел и котел за генериране на пара с управление и в подобект сушене и преработване на билки - посредством комплексна линия за преработка на листна маса и цветове от ароматни и медицински култури. 

Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
СТРОИТЕЛНО МОНТАЖНИ РАБОТИ ПО ИЗГРАЖДАНЕ НА ПРЕДПРИЯТИЕ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ОТ ЛЕЧЕБНО - АРОМАТНИ КУЛТУРИ И СУШЕНЕ НА БИЛКИ : Настоящата разработка има за цел изготвяне на проект за изграждане и оборудване на: Предприятие за производство на етерични масла от лечебно - ароматни култури и сушене на билки В ПИ 058060 по плана на село Стожер, общ. Добрич, за което да се кандидатства за финансово подпомагане по подмярка 4.2 „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти” от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 2020 г. За целта е регистрирано ЮЛ – „Реджина Хребал“ ЕООД, за което, съгласно условия за кандидатстване с проектни предложения за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Процедура чрез подбор № BG06RDNP001-4.001 по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти“ от мярка 4 „Инвестиции в материални активи“ от Програма за развитие на селските райони за периода 2014-2020 г. се признават обстоятелствата на физическото лице, което е едноличен собственик на капитала Проектирането е извършено в съответствие с действащите в момента нормативни документи и наредби. Планираните инвестиционни разходи, за които се кандидатства за финансиране по подмярка 4.2. „Инвестиции в преработка/маркетинг на селскостопански продукти” от ПРСР (2014-2020) възлизат на 3 895 861,46 лв. без ДДС. Очакваната субсидия по проекта е в размер на 50% от общите допустими инвестиционни разходи, имайки предвид че кандидата “Реджина Хербал“ ЕООД е микро предприятие според ЗМСП. Предвидени за изграждане са: 1.Предприятие за преработка на ароматни култури в ПИ 058063 С.СТОЖЕР, общ.Добричка 2.Предприятие за производство на етерични масла от лечебно-ароматни култури в ПИ 058060 с.Сожер 3.Административно битова сграда и автомобилна везна в ПИ 058059 с.Стожер, община Добричка Изпълнението включва : извършване на СМР за посочените обекти, доставка и монтаж на технологично оборудване,доставка и монтаж на електронна везна до 60т. ПРЕДОСТАВЕН ТЕХНИЧЕСКИ ПРОЕКТ В ОД на ДФЗ, гр.Добрич 2 150 161.46 1 806 553.00
Доставка и монтаж на технологично оборудване,доставка и монтаж на електронна везна до 60т.: Проектното предложение предвижда да се закупят и внедрят в производствения процес иновативни технологични линии, благодарение на които ще се постигне високо качество на произвежданата продукция. Благодарение на предвидените за закупуване на иновативни производствени линии, се очаква висока ефективност на производствените процеси и подсигуряване на оптимални срокове за извършване на дейностите. • Внедряването на нови мощности ще гарантира производството на качествена продукция, посредством иновативни технологии и стриктен контрол на целия процес; • Разработване на нов за дружеството продукт като отговор на засиленото търсене и съществуващата пазарна ниша; • Постигане на енергоефективно производство; • Откриване на нови работни места; . Ще бъдат закуени Дестилационен апарат, Охладител за дестилат,Флорентински съд,Хамуратор , Скари от въглеродна стомана, Кохобационна колона , Резервоар за първичен дестилат, Резервоар за студена вода,Парен котел ,Автоматична двуколонна омекотителна инсталация, управлявана по дебит, Водоохладителна кула отворен тип ,Комплексна линия за зареждане на парен котел и котел за генериране на пара с управление базирано на Патент № BG66567B1/23.02.2018 г. - „Сензор на Хол“, Комплексна линия за преработка на листна маса и цветове от ароматни и медицински култури - /Управлението на режимните параметри се извършва с помощта на иновативна компютърна система, базираща се върху приложението на Патент № BG66567B1/23.02.2018 г. - „Сензор на Хол“/ 1 745 700.00 795 000.01

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.