Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 227 дървета
English

Програма: Програма за морско дело и рибарство

Район за планиране: Всички

Описание

България Плюс ЕООД развива своята земеделска дейност от 2018 г.

Настоящото ПИИ е насочено към закупуване на земеделска техника с цел агротехнически мероприя по отглеждани в стопанството 311 дка череши. Основната цел на настоящото ПИИ е постигане на технологична и екологична модернизация в стопанството на България Плюс ЕООД. Тази цел ще бъде изпълнена благодарение на предвидената инвестиция в Трактор, оборудван с телеметрична система, Косачка, Пръскачка, Софтуер за агропроследяване, GPS за прикачен инвентар и Хидрокулер. По този начин ще се постигане висока ефективност на дейностите в стопанството, възстановяване от последиците от COVID-19 пандемията, повишаване на конкурентоспособността и устойчивостта му и адаптация към климатичните промени.

Необходимостта от постоянно развитие и прилагане на съвременни високотехнологични методи за производство в стопанството, чрез използване на икономична и модерна техника е от изключително значение за устойчивостта и конкурентоспособността на стопанството. Планираната инвестиция в нова и съвременна техника, значително ще подобри качествените и технологични характеристики на продукцията, ще помогне за спазването на агротехническите срокове, ще намали разходите за производство и ще създаде машинен парк, достатъчно адекватен за достигане на необходимия баланс за икономически стабилно производство.

Закупуването на земеделската техника е необходима дългосрочна стратегия за прилагането на модерни решения в овощарството, което ще повиши възможността да се поддържа високо ниво на конкурентоспособност на стопанството. Настоящият проект е част от стратегията за разширяване на стопанството като стремежът е да то да се обезпечи с достатъчно адекватно техническо оборудване.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на земеделска техника: Основната цел на настоящото ПИИ е постигане на технологична и екологична модернизация в стопанството на България Плюс ЕООД. Тази цел ще бъде изпълнена благодарение на предвидената инвестиция в нова земеделска техника. По този начин ще се постигане висока ефективност на дейностите в стопанството, възстановяване от последиците от COVID-19 пандемията, повишаване на конкурентоспособността и устойчивостта му и адаптация към климатичните промени. Инвестицията, за която се кандидатства е както следва: - Трактор - 99 к.с. - 1 бр. - Косачка - навесна - 1 бр. - Пръскачка - прикачна - 1 бр. - Софтуер за агропроследяване - 1 бр. - GPS за прикачен инвентар - 1 бр. - Хидрокулер - 1 бр. Предвидената за закупуване техника ще се използва с цел агротехнически мероприя по отглеждани в стопанството 311 дка череши. С помощтта на трактор ще извършва косене на тревата в междуредията и около овощните дръвчета което се прилага от пролетта до края на лятото. Пръскането на дръвчетата ще се извършва зимно и пролетно време на цялото стопанство, а през лятото - според спецификата на насажденията, отново с помощта на трактора. Той ще бъде оборудван с телеметрична система за наблюдение и дистанционна комуникация с машината, с помощта на която е възможно наблюдение на всички параметри по CAN BUS шината. Тази система предоставя точни географски координати на трактора и възможност за следенето му в реално време. Системата дава възможност за дистанционно управление на прикачния инвентар, както и автоматизация на определени агротехнически мероприятия и възможност за предварително програмиране на маршрути. Наличието на косачка спестява ресурси на стопанството, тъй като се съкращава значително времето за тази операция при косене от май до ноември на всеки 2-3 седмици. Необходима е пръскачка с вместимост 1000 литра, която ще се използва при зимно, пролетно и лятно пръскане на овощната градина. Косачката и пръскачката ще бъдат оборудване с GPS проследяващо устройство за прикачен инвентар с вградена GPS антена, даващи възможност за безжична идентификация на инвентар и водач както и възможност за свързване към бордови компютър на основната машина. За целта в трактора ще бъде инсталиран Софтуер за агропроследяване, чрез който е възможно наблюдение в реално време на инвентар и на водач. Основната задача на хидрокулера е да охлади рязко набраната продукция до температура готова за експорт или транспортиране в хладилна камера. Охлаждането допринася за лесното транспортиране и устойчивост на продукцията при транспорт. За закупване на активите ще се проведе процедура за избор на изпълнител чрез събиране на поне 2 (две) съпоставими независими оферти за закупуване и доставка на активите, според Условията за кандидатстване, след одобрение на ПИИ. Разходите по изпълнение на дейността са заложени в Раздел I. РАЗХОДИ ЗА ДЪЛГОТРАЙНИ АКТИВИ от бюджета на ПИИ, на база получена индикативна оферта са всеки актив. 283 855.40 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.