Проектът включва закупуване на софтуер и хардуер, необходими за внедряване на иновативна онлайн платформа за обучения. Разработката позволява по един иновативен, ефективен и забавен начин обучаващите се да се научат бързо и лесно да използват необходимите им софтуерни продукти, получавайки дълготрайни знания за цял живот. На база на опита като център за професионални обучения, компанията предвижда да внедри един изцяло нов продукт, таргетиран и към англоезичния пазар. Иновативното практическо обучение за употреба на професионален софтуер е тествано на българския пазар и съществува потребност да се излезе на глобалния пазар чрез превод на английски език. В иновативния продукт Aula Software e-Learning са комбинирани 3 ключови елемента: - Аула мотивация (система за геймификация в обучението за софтуер); - Аула комуникация (система за комуникация и колаборация между преподаватели и обучаващи се); - Аула софтуер видео (видео уроци). Целта е иновацията да се предложи на по-широк кръг от потребители (да няма езикова бариера), както и да се повиши ефективното използване на пълната функционалност на професионалните софтуери в глобален мащаб. Целеви групи са хората, работещи с професионален софтуер и имащи нужда да подобрят своите качества. Много от потребителите използват под 50% от функционалностите на даден софтуер и губят време, енергия и пари. Иновацията ще помогне на специалистите да повишат качеството си на работа (напр. графичен дизайнер да използва по-пълноценно Photoshop, InDesign, Illustrator; инженер да използва по-бързо AutoCAD, Inventor, SolidWorks; служител в офис да ползва Word, Exccel, PowerPoint). Очакваните резултати са многократно повишение на гледаемостта на уроците и последвалия положителен ефект от тях. Внедряването на платформата на глобално ниво ще повиши компютърната грамотност и ефективност на потребителите, ще оптимизира ежедневните им работни задачи и ще доведе до положителни резултати от бизнес гледна точка във всяка фирма с обучен персонал.
Дейности
Дейност
Договорена стойност
Отчетена стойност
Придобиване на софтуер, необходим за внедряване на иновативна онлайн платформа за софтуерни обучения „Aula Software e-Learning“ (ще бъде извършена чрез закупуването на софтуер за полуавтоматичен превод от български език към английски език на налични софтуерни обучения от администратори на софтуера и визуализация на преведените софтуерни обучения - 1 бр.): Като част от дейността ще се закупи софтуер за полуавтоматичен превод от български към английски език и визуализация на преведените софтуерни обучения - 1 бр. Той ще позволи внедряването на английски език на онлайн платформа, специализирана в сферата на онлайн обучения за популярен професионален софтуер. Тя предлага възможност по един иновативен, ефективен и забавен начин обучаващите се да се научат бързо и лесно да използват необходимите им софтуерни продукти, като получат дълготрайни знания за цял живот. Предвиденият софтуер ще включва следните модули: 1/ Автоматично разпознаване на аудио пътеката от видео файловете с обучения - тук софтуерът автоматично засича паузи в аудиото и разделя аудио пътеката от видеото на отделни сегменти. 2/ Автоматично създаване на транскрипт - всеки един аудио сегмент се разделя и минава през алгоритъм за разпознаване на глас. Разпознатият български глас се трансформира в текст (транскрипт). 3/ Ръчна корекция на текст - интерфейс за ръчна корекция на разпознатия текст, който на един екран показва видео, аудио пътека и разпознат текст. 4/ Автоматичен превод български-английски език - превод към английски език текст към текст. 5/ Ръчна корекция на текст - интерфейс в софтуера даващ възможност оператор да провери английския текст и да нанесе корекции. 6/ Автоматично изговаряне на английско аудио - софтуерът ще разполага с алгоритъм за изговаряне на английски текст и преведения и проверен английски текст ще се трансформира в аудио. 7/ Интерфейс за аудио дублаж - софтуерът ще разполага с интерфейс, който да позволи на оператор да изговори част или цялото аудио за видео урока и то да бъде записано като крайна аудио пътека за този урок. 8/ Визуализация на преведените обучения - потребителите гледат уроците на английски език.
Към този момент иновацията е тествана на българския пазар и целта е чрез проекта да се навлезе на нови пазари чрез предлагане на платформата на английски език и да се достигне глобалния пазар от над 0,5 млрд. англоговорящи. Закупуването на актива ще позволи провеждането на онлайн обучения по професионален софтуер на английски език. Концепцията на платформата е базирана на иновативна комбинация от ефективни методи за онлайн обучения по професионален софтуер, които ще бъдат изпълнени с помощта на закупения софтуер. Иновацията ще използва успешно работещият Freemium model. Той представлява стратегически бизнес модел, в който част от услугите се предлагат безплатно. Потребителят ще може да използва част от услугата безплатно и да прецени дали му харесва, като след това ще може да заплати, за пълния пакет от услуги. Предвиденият софтуер ще позволи внедряването на иновативно компютърно и мобилно приложение с образователно-развлекателен характер и на английски език. То комбинира 3 ключови елемента, които се материализират в един изцяло нов и иновативен продукт: - Аула мотивация (система за геймификация в обучението за софтуер); - Аула комуникация (комуникация и колаборация между преподаватели и обучаващи се), включва: Уеб-базиран скрийншот инструмент за софтуер; Система за въпроси и отговори (форум) между участниците; Система за видео отговор; Чат в реално време между учащите се; Аула стъпка по стъпка (споделяне на знание за решаване на конкретен проблем в лесно изпълними стъпки); - Аула софтуер видео – видео уроци, специално предвидени онлайн видео обучение за софтуер;
Стъпки за реализация на дейността:
1/ Сформиране на екип по проекта (1-ви месец) - ръководител на проекта, координатор и счетоводител, като всеки от тях ще има ясно определени задачи и отговорности.
2/ Провеждане на процедура за избор на изпълнител (от 1-ви до 6-ти месец) - съгласно изискванията, регламентирани в ПМС № 118/20.05.2014.
3/ Сключване на договор с избрания изпълнител (от 6-ти до 7-ти месец).
4/ Доставка на запупените активи (от 8-ти до 17-ти месец).
5/ Инсталиране, тестване, пускане в експлоатация на закупените активи. Подписване на финални приемо-предавателни протоколи. (от 17-ти до 18-ти месец).
380 000.00
380 000.00
Закупуване на хардуер (ще бъде извършена чрез закупуването на: сървъри тип 1 - 2 бр.; сървъри тип 2 - 3 бр. : Като част от дейността ще се закупят: сървъри тип 1 - 2 бр.; сървъри тип 2 - 3 бр.
Иновацията е разработена на база полезен модел за предоставяне на „адаптивно онлайн обучение“, като за да бъде ефективно внедрена, е необходимо да се закупи хардуер, на който ще работи “Aula Software e-Learning” и на който ще бъде инсталиран закупения софтуер.
Предвидените сървъри тип 1 ще се използват за софтуерни приложения и съхранение на видео и изображения. Сървърите от тип 1 са 2 броя, защото при система с един сървър тип 1, ще имаме единична точка на повреда. При повреда в този сървър цялата система спира да работи и възстановяването ще отнеме дни. При два или повече сървъра тип 1 този проблем ще бъде разрешен и системата ще продължи да работи, дори един от сървърите да се повреди. Това дава възможност да се реагира и подмени сървъра, докато системата продължава да работи.
Сървърите тип 2 представляват клъстърна база данни от тип NoSQL. Те дават възможност за съхранение на консистентна Big Data, вътрешни изчислителни процеси и анализи, както и използването в реално време от софтуерните приложения работещи в сървъри Тип 1. Сървърите от тип 2 работещи с Couchbase база данни, синхронизират данните помежду си на ниво оперативна памет, преди да ги запишат в постоянната дискова памет. Това ги прави много по-бързи и мащабируеми от традиционните бази данни, но създава проблем с надеждността на системата при малък брой сървъри. За това, за да има максимална надеждност, клъстърът от база данни трябва да има поне 3 сървъра. Така при проблем с всеки един от 3-те сървъра, останалите ще продължат да работят и обслужват системата. В противен случай, при малък брой сървъри и възникнал проблем с тях, може да има безвъзвратна загуба на данни и срив в системата за дни.
Предвиденият за закупуване хардуер включва следните елементи:
1. Сървър база данни;
2. Изчислителен сървър;
3. Уеб сървър;
4. Файлов сървър за статични файлове;
5. Комуникационен сървър;
Параметрите на оборудването са съобразени с месечно натоварване 1,200,000 уеб сесии, 500,000 уникални потребителя, 5,000,000 прегледани страници и средна продължителност от 10 минути на сайта на всеки потребител.
Стъпки за реализация на дейността:
1/ Сформиране на екип по проекта (1-ви месец) - ръководител на проекта, координатор и счетоводител, като всеки от тях ще има ясно определени задачи и отговорности.
2/ Провеждане на процедура за избор на изпълнител (от 1-ви до 6-ти месец) - съгласно изискванията, регламентирани в ПМС № 118/20.05.2014.
3/ Сключване на договор с избрания изпълнител (7-ми месец).
4/ Доставка на закупените активи (от 7-ми до 12-ти месец).
5/ Инсталиране, тестване, пускане в експлоатация на закупените активи. Подписване на финални приемо-предавателни протоколи. (12-ти месец).
40 249.60
35 389.00
Забележки:
Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN