Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 309 дървета
English

Програма: Програма за морско дело и рибарство

Район за планиране: Всички

Описание

Проектното предложение има за цел да надгради досега действащите програми за осигуряване на топъл обяд на най-нуждаещите се лица. Проектът е насочен към най-уязвимите лица в общината, към хората, живеещи в бедност, засегнати в най-висока степен от пандемията от COVID-19 и последиците от нея. 
Реализацията на проекта е част от целенасочената социална политика, която Община Велики Преслав развива в подкрепа на хората в неравностойно положение. В условията на извънредната пандемична ситуация предоставянето на топъл обяд се оказа в голяма степен значима помощ, тъй като чрез нея има реална възможност да се осигури храна на най-бедните и уязвими хора и те да могат да я получат и в дома си, когато противоепидемичните мерки налагат това.
Проектът ще се осъществи в съответствие с изискванията на оперативната програма и операцията за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ. Ще бъде извършен подбор на 400 представители на целевите групи, на които ще бъде осигурен топъл обяд - супа, основно ядене, хляб и поне  веднъж седмично десерт. Храната ще се приготвя и доставя от избран изпълнител по ЗОП. На потребителите ще се предоставя разнообразно седмично меню, ще се осигурява балансирано хранене, ще се спазват изискванията за безопасност на храните и националните стандарти и норми за хранене. 
През целия период на изпълнението на проекта ще се реализират съпътстващи мерки, които ще се изразяват в информиране и консултиране на потребителите относно възможностите за ползване на социални и административни услуги, за управление на семейния бюджет, за здравословно и балансирано хранене, както и други форми на подкрепа и съдействие, реализирани в отговор на установени конкретни нужди и проблеми на представителите на целевите групи.
В резултат на изпълнението на проекта 400 лица от община Велики Преслав ще получават топъл обяд в продължение на 20 месеца, с което ще се постигне намаляване на бедността и на социалната изолация.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Определяне на целевите групи: Ще бъде създадена необходимата организация за информиране на жителите на общината за предстоящото стартиране на проекта и за набиране на кандидати за потребители. Предвижда се подборът на целевите групи да започне преди да започне изпълнението на договора. Ще се изработи Процедура за подбор на потребители, утвърдена от кмета на общината. В съответствие с целите на операцията ще бъдат обхванати 400 представители от следните целеви групи: 1. Лица без доходи или с ниски доходи под линията на бедност - хора в затруднение поради влошената икономическа обстановка в страната, хора, които поради възрастта си или налични увреждания, са в по-висок риск от заразяване и неблагоприятно протичане на инфекцията. 2. Лица, поставени под карантина - без доходи или с ниски доходи под линията на бедност и нямат близки, които да им окажат подкрепа. 3. Лица, обект на социално подпомагане, за които е установена нужда от допълнителна подкрепа и в условията на извънредна епидемична обстановка са в невъзможност да задоволят основните си жизнени потребности. Дейността се предвижда да стартира през месец януари 2021 г. и да продължи до 30.09.2022 г. 0.00 0.00
Приготвяне на топъл обяд : Храната ще се приготвя от избран по ЗОП изпълнител - „Топлоконтакт-Сливен” ЕООД гр. Сливен, с адрес на кухнята: гр. Сливен, обл. Сливен, ул. „Самуиловско шосе” № 24. От там храната ще се доставя по пунктовете в населените места в община Велики Преслав. Фирмата разполага с необходимото за изпълнението на дейността: производствена база, транспорт и техническо оборудване за приготвяне и доставка на храна, в съответствие с чл. 12 от Закона за храните, транспортни средства, финансов капацитет и персонал, подробно описани в представените документи при сключване на договора. След проведена процедура за избор на нов изпълнител, храната ще се приготвя от „Кей Енд Ви” ООД гр. Сливен, с адрес на кухнята: гр. Сливен, обл. Сливен, ул. „Димитър Пехливанов - Добрович” № 2. От там храната ще се доставя по пунктовете в населените места в община Велики Преслав. Фирмата разполага с необходимото за изпълнението на дейността: производствена база, транспорт и техническо оборудване за приготвяне и доставка на храна, в съответствие с чл. 12 от Закона за храните, транспортни средства, финансов капацитет и персонал, подробно описани в представените документи при сключване на договора № Д -00-126 от 18.04.2022г. със срок на изпълнение до 30.06.2022г. и Допълнително споразумение към договора № Д-00-232 от 16.06.2022г. със срок до 09.09.2022г. Сключено е Допълнително споразумение № Д-00-126 -1 от 25.08.22г. със срок до 30.09.2022г. Дейността ще бъде с продължителност 20 месеца, като се предвижда да стартира на 01.02.2021 г. и да приключи на 30.09.2022 г. Общият брой дни, в които ще се приготвя и предоставя топлия обяд, е 415 работни дни. 459 880.00 459 880.00
Предоставяне на топъл обяд : Храната ще се приготвя от фирма-доставчик „Топлоконтакт-Сливен” ЕООД гр. Сливен, кухня-майка в гр. Сливен, ул. „Самуиловско шосе” № 24, откъдето храната ще се доставя по пунктовете в населените места в община Велики Преслав между 11.00 и 14.00 часа всеки работен ден. Фирмата разполага с необходимото за изпълнението на дейността: производствена база, транспорт и техническо оборудване за приготвяне на храна и осъществяване процеса на хранене, в съответствие с чл. 12 от Закона за храните, транспортни средства, финансов капацитет и персонал, подробно описани в представените ни документи. Храната ще се предоставя по график до населените места - в гр. Велики Преслав и селата: Драгоево, Миланово, Мокреш, Суха река, Златар, Хан Крум, Осмар, Кочово, Троица, Мостич, Имренчево, в които има създадени пунктове, които са регистрирани съгласно нормативните изисквания. След проведена процедура за избор на нов изпълнител, храната ще се приготвя от „Кей Енд Ви” ООД гр. Сливен, с адрес на кухнята: гр. Сливен, обл. Сливен, ул. „Димитър Пехливанов - Добрович” № 2. От там храната ще се доставя по пунктовете в населените места в община Велики Преслав. Фирмата разполага с необходимото за изпълнението на дейността: производствена база, транспорт и техническо оборудване за приготвяне и доставка на храна, в съответствие с чл. 12 от Закона за храните, транспортни средства, финансов капацитет и персонал, подробно описани в представените документи при сключване на договора № Д -00-126 от 18.04.2022г. със срок на изпълнение до 30.06.2022г. и Допълнително споразумение към договора № Д-00-232 от 16.06.2022г. със срок до 09.09.2022г.Сключено е Допълнително споразумение № Д-00-126 -1 от 25.08.22г. със срок до 30.09.2022г. Дейността ще бъде с продължителност 20 месеца, като се предвижда да стартира на 01.02.2021 г. и да приключи на 30.09.2022 г. Общият брой дни, в които ще се приготвя и предоставя топлия обяд, е 415 работни дни. В зависимост от развитието на епидемичната обстановка и при предписание на националните органи ще бъде създадена необходимата организация за доставка на храната до домовете на потребителите. 22 994.00 22 994.00
Реализиране на съпътстващи мерки : Община Велики Преслав като партньорска организация по проекта разполага с необходимия капацитет за предоставяне на съпътстващи мерки на представителите на целевите групи и ще предоставя тези мерки самостоятелно. Съпътстващите мерки ще се изразяват в: информиране и консултиране на потребителите относно възможностите за ползване на други социални услуги, предоставяни на територията на общината, ползването на административни общински услуги, за управление на семейния бюджет. Ще бъдат изготвени брошури, информиращи потребителите за здравословно и балансирано хранене. При необходимост ще се осъществят и други форми на подкрепа, съдействие, индивидуално консултиране, реализирани в отговор на установени конкретни нужди и проблеми на представителите на целевите групи. 22 994.00 22 994.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.