Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 355 дървета
English

Програма: Програма за морско дело и рибарство

Район за планиране: Всички

Описание

Радослава Станчева Рогова-Стефанова  е регистриран земеделски стопанин. Оснавната й дейност е отглеждане на едър рогат добитък млечно направление и обработване на земеделски земи за производство на фураж.
С настоящето проектно предложение се кандидатства по подмярка 19.2-4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства“ от Стратегия за ВОМР на Сдружение МИГ Добричка, финансирана по Програмата за развитие на селските райони 2014 – 2020 год.
Предмет на проекта е продължение на процеса на модернизация на фермата на кандидата, чрез закупуване и въвеждане в експлоатация нова модерна машина за пълнене и съхранение на груби фуражи, и компостиране на оборска тор в полиетиленови ръкави. Стойността на инвестиционните разходи в проектното предложение е в размер на 112 600,00 лв. без ДДС.
С помощта на машината се пълнят полиетиленовите ръкави с царевичен силаж, сенаж или други фуражи.
Методът за складиране на силажа в полиетиленови ръкави или чували е най-ефективен за запазване на неговото качество през целия период до следващата реколта. Процентът на загуби при този вариант е почти сведен до нула. 
Качеството на силажа се запазва еднакво през целия период на съхранение, което на практика е до 1 година. Механизацията се свежда до минимум, както и персоналът зает с процеса на силажиране.
Преимуществата на този метод на съхранение на силаж, са: 
Висока аеробна стабилност; 
По-добра възможност за дозиране на силажните добавки по време на силажирането; 
Защита от попадането на странични метални и други предмети; 
Високо качество на силажа през целия период на съхранение; 
Не е необходимо прецизна подготовка на терена за силажиране;
Не е необходимо бетонна основа или стени;
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Инвестиция в материален актив, който подобрява цялостната дейност и конкурентоспособност на земеделското стопанство, чрез внедряване на нов метод на съхранение на груби фуражи и опазване на околната среда : Предмет на настоящето проектно предложение е продължение на процеса на модернизация на фермата на кандидата, чрез закупуване и въвеждане в експлоатация нова модерна Машина за пълнене и съхранение на груби фуражи, и компостиране на оборска тор в полиетиленови ръкави Murska, ММBIO.20. С помощта на машината се пълнят полиетиленовите ръкави с царевичен силаж или други фуражи. Методът за складиране на силажа в полиетиленови ръкави или чували е най-ефективен за запазване на неговото качество през целия период до следващата реколта. Процентът на загуби при този вариант е почти сведен до нула. Качеството на силажа се запазва еднакво през целия период на съхранение, което на практика е до 1 година. Механизацията се свежда до минимум, както и персоналът зает с процеса на силажиране. Преимуществата на този метод на съхранение на силаж, са: Висока производителност; Висока аеробна стабилност; По-добра възможност за дозиране на силажните добавки по време на силажирането; Защита от попадането на странични метални и други предмети; Високо качество на силажа през целия период на съхранение; Не е необходимо прецизна подготовка на терена за силажиране Не е необходимо бетонна основа или стени. Технологията за съхранение в полиетиленови ръкави на силаж, сенаж и др. груби фуражи намалява риска от заразяване, замърсяване и разваляне на силажите. На практика силажът не се разваля при съхранение в полиетиленови ръкави, като се гарантира по-високо качество на фуражите и същевременно се намаляват разходите за съхранение. С машината може да се прибира и съхранява суха оборска тор в полиетиленови ръкави, с цел торене на земеделските площи. 112 600.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.