Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 355 дървета
English

Програма: Програма за морско дело и рибарство

Район за планиране: Всички

Описание

Следният проект предвижда закупуване и монтиране на технологично оборудване в цех за преработка на обла и фасонирана дървесина, находящ се в землилището на гр. Доспат. Цехът ще бъде с капацитет 16,8 м3 фасонирани материали и заготовки на ден. Като основна суровина за производствения процес ще се използват трупи – обла иглолистна и широколистна дървесина с максимална дължина 5 метра.
Съгласно изготвения технологичен проект се предвижда цехът да разполага с всички необходими ресурси за адекватното и пълно задоволяване на планираните дейности по производството на всички видове фасонирани материали, детайли и заготовки. Очаква се технологичното обрудване да отговаря на растящите изисквания на пазара, както и да доведе до оптимизиране на технологичния процес, увеличаване на производителността и намаляване на тежкия физически труд.
Планираните производствени дейности  ще бъдат изцяло съобразени с утвърдените към момента в страната и ЕС стандарти за качество, хигиена, безопасност и екологосъобразност на производствения процес. Следователно, очакванията на инвеститора са, че текущият проект ще допринесе за повишаване на икономическите показатели, производителността и конкурентоспособността на дървообработващия обект.
Предприетите дейности ще подпомогнат развитието и разнообразяването на икономическата ситуация в областта и ще създадат нови възможности за алтернативно доходно обезпечение на местното население. Инвестицията безспорно ще получи висок коефициент на полезно действие що се отнася до намаляването на безработицата и създаването на трудова заетост за жителите на общината
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на нови машини и оборудване за първична преработка на дървесината, както и други работни операции, предхождащи индустриалната преработка: Дейността е насочена към инвестиции от категорията „Закупуване или вземане на лизинг на нови машини и оборудване за първична преработка на дървесината, както и други работни операции, предхождащи индустриалната преработка съгласно приложение № 4“. Дейността включва инвестиции, свързани със закупуване и монтаж на технологично оборудване в цеха за преработка на обла и фасонирана дървесина в землището на гр. Доспат, обл. Смолян. „ТАИР ТРЕЙД“ ЕООД проведе процедура за избор на изпълнител, като изпрати запитвания до три фирми. След получените оферти избра за изпълнител „ФОРМ БГ МАШИНИ“ ЕООД. Реализацията на проекта е свързана с внедряването на съвременна високотехнологична инфраструктура и модерна производствена методика, от която се очаква да покрива актуалните пазарни изисквания за качество на продукта, придружена от гарантирана система за безопастност на производствения процес. Технологичната част на проектното решение е съобразена с вида, броя, последователността и спецификата на отделните операции, характеристиките на предпочетеното технологично оборудване и процедурите по контрол на рисковете в избрания производствен модел. Целите, които ще бъдат изпълнени с извършването на този тип инвестиции са подобряване на конкурентоспособността и създаването на нови работни места, чрез закупуването на нови машини и оборудване за първична преработка на дървесина. Стъпките за изпълнение на дейността от страна на кандидата включват: - Изготвяне на график и следене за изпълняване на сроковете от различните участници в изпълнението на проекта и информиране за промени; - Осъществяване на мониторинг по време на монтажа; - Извършване на проверка за сверяване на доставеното технологично оборудване за съответствие с описаното в договора. 0.00 931 235.22

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.