Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 763 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Основната дейност на фирмата е производство на многопластови хартиени тръби (шпули) и протектори за ъгли и ръбове. Шпулите имат широка сфера на приложение в различни промишлености – хартиената, печатарската, хранително – вкусовата, текстилната, при производството на стреч фолиа, полипропилен, тиксо и санитарно - хигиенни продукти (тоалетна хартия и кухненски ролки) и др. Протекторите се използват основно при транспортирането на палети, но имат широко приложение и при различни опаковъчни решения. Предлагаме продукцията си основно на българския пазар, но изнасяме продукция за Румъния, Холандия и Финландия. От създаването си до сега производствените обеми постоянно нарастват, което е атестат за качеството на произвежданите изделия и за прилагания от ръководството мениджмънт и маркетинг. Екипът ни е квалифициран и успява да изпълни качествено и в срок заявените количества продукция. В производствената си дейност използваме единствено качествени суровини и материали, притежаващи необходимите сертификати. Работим с най-големите производители и вносители на хартия и лепила. Гъвкави сме и бързо се адаптираме, което е важно предимство пред конкурентите ни. Фирмата вече има изградени трайни партньорства с клиенти, които регулярно увеличават заявките си. За да отговорим на тези предизвикателства ще закупим Машина за разролване и цепене на хартиени рола, с която ще заменим стара и нископроизводителна техника с голям процент ръчен труд. Машината е автоматизирана, с по-ниско енергийно потребление, по-производителна, високотехнологична и с по-ниски нива на брак. Със закупуването на оборудването ще повишим производителността си, ще увеличим качеството на предлаганите продукти и ще намалим производствените разходи.
Ще повишим нивото на дигитализация на производствените процеси.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет: Изработването на шпули и протектори за ръбове и ъгли се извършва от многопластова хартия. За изработката на шпули се използват хартиени ленти с различни широчини в зависимост от диаметъра на шпулата, като тези ленти се навиват спираловидно до постигането на необходимата дебелина на стената на шпулата. Аналогично за изработването на протекторите за ъгли с различни размери се използват хартиени ленти с различни широчини, като хартията се наслоява до постигането на необходимата дебелина на протектора. При нас хартията пристига на огромни рулони с широчина до 1200мм. Тези рулони се разцепват на ленти с необходимата ширина и тези ленти се навиват на индивидуални ролки. Така нацепената хартия се използва за двете производства на шпули и протекторни ъгли. Машината, с която цепим и пренавиваме хартията, е много амортизирана и изисква голям процент ръчен труд. Ръчно се закача рулонът, ръчно се нагласят ножовете за цепене на необходимите широчини на лентите и ръчно се свалят нацепените ролки с хартия. Този ръчен процес, в комбинация с амортизацията на машината, води до голямо количество брак и дообразуване на "тясно място" в производствения процес. Това води до повишена цена на детайлите и до несигурност в сроковете на изпълнение. Като допълнителен проблем се явява все по-трудното намиране на добри работници, които са съгласни да вършат тази тежка работа. Като решение на проблема сме решили да закупим съвременно оборудване, което да автоматизира и ускори процеса по цепене и разролване на хартията. Като част от дейността ще бъде закупена и пусната в експлоатация автоматизирана Машина за цепене и разролване на хартиени рула - 1бр. на стойност 311 3512,87 лева без ДДС / при курс 1,95583 лева за 1евро/. Необходимо ни е решение, което да ни гарантира автоматизация и прецизност на подготовка на ролките хартия с необходимата ширина, за да можем по-добре да планираме технологичните процеси, да повишим качеството на крайния продукт, да намалим сроковете за изработка Машината ще има компютърно управление и множество датчици за контрол на производствения процес. С внедряването на новата техника ще подобрим производствените процеси, ще увеличим производителността и ще подобрим качеството на продуктите. В бюджета залагаме допълнителни 15% към стойността на машината поради голямата вероятност от повишаване на цената до момента на реалната покупка. 358 239.80 358 239.80

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.