Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 194 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Предложението за изпълнение на инвестиции (ПИИ) е насочено към изграждане на фотоволтаична централа за собствено потребление  в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия  в подкрепа на   ЕТ ИНЖЕНЕР ТОДОРОВ - ТОДОР ТОДОРОВ - ГЕОРГИ ТОДОРОВ. Фирмата е специализирана в производството на метални констрекции и елементи. Обекта е с местонахождение гр. Димитровград, ПИ 21052.1010.281. Фотоволтаичната инсталация за производство на електрическа енергия е с максимална мощност  60 kW и ще захранва с електрическа енергия сгради, в които фирмата упражнява основната си икономическа дейност. Произведената неконсумирана енергия ще се съхранява в специални батерийни модули – с обща мощност 61,44 kWh. Присъединението на обекта отговаря на чл.25а от ЗЕВИ, като централата ще произвежда ел. енергия, която ще се използва само за собствено потребление и няма да отдава енергия в мрежата. 
ПИИ ще се изпълнява при спазване на принципа за „ненанасяне на значителни вреди“  и с принципите за равнопоставеност на жените и мъжете и осигуряване на равни възможности за всички.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Изграждане на нови фотоволтаични инсталации до 1 MW за производство на енергия от възобновяеми източници за собствено потребление в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия (батерии). : Дейността е насочена към изграждане на фотоволтаична система до 60 kW за производство на енергия от възобновяеми източници за собствено потребление в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия. Системата ще бъде изградена в имот собственост на кандидата в ПИ 21052.1010.281, гр. Димитровград. В имота са разположени сгради в които се изпълнява основната дейност на предприятието и ще бъдат захранвани от новата фотоволтаична система. В имота се предвижда монтаж на 109 бр. панели с единична пикова мощност 550 Wp. Общата инсталирана мощност на централата е до 60 kW. Произведената неконсумирана енергия ще се съхранява в специални батерийни модули – 12 бр. по 5,12 kWh всеки, с обща мощност 61,44 kWh. За нуждите на фотоволтаичната централа се монтират два трифазни хибридни инвертора с по 30kW изходяща мощност. Фотоволтаичната централа няма да отдава енергия в мрежата. Предвиден е специален мрежови контролер лимитер, който ограничава отдаването на енергия към мрежата. Цялата произведена енергия ще бъде използвана за консумация на цялата вътрешноразпределителна мрежа на обекта, като излишната енергия ще служи за зареждане на батериите. С нарастващата цена на електроенергията все повече се усеща нуждата на предприятието за изграждане на фотоволтаична централа, с цел оптимизиране разходите на производството си. Прогнозирайки разходите си , предприятието ще бъде по конкурентно в бизнеса. Фотоволтаичната централа (ФЕЦ) дава сигурност и предвидимост на енергопроизводството, както и възможност за оптимизация на производствените процеси и достигане на относителна независимост на предприятието. Съоръженито за производство на възобновяема енергия (ВЕ) за собствено потребление е с неравен и периодичен режим на производство на електроенергия (единствено слънчева фотоволтаична енергия). Преодоляване на непостоянното производство и постигане на баланс в произведената мощност изисква придобиването на технологии и съоръжения за съхранение под формата на батерии. Комбинирането на нови ВЕИ с локални съоръжения за съхранение на електрическа енергия в предприятието ще допринесе за увеличаване на гъвкавостта на националната енергийна система. С инвестицията ще се насърчи децентрализацията на системата за доставка на електроенергия, като в същото време ще бъде избегнато разпределението на разходите за нейното управление към предприятието. От друга страна, изпълнението на проекта дава възможност на предприятието да намали въглеродния отпечатък, залагайки на устойчивото производство. Изпълнението на планираната дейност води до постигане на целта на процедурата при най-адекватно съотношение между очакваните разходи и ползи. 170 100.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.