Предложението за изпълнение на инвестиция на Фокс лазер ЕООД цели цифровизация на производствения процес, постигане на по-висока производителност и намаляване на производствените разходи за постигане на оптимизирана производствената верига и висока ефективност на предприятието. Планираната инвестиция е пряко обвързана със стремежа на „Фокс Лазер” ЕООД да подобри капацитета на съществуващото производство чрез автоматизация и усъвършенстване на производствения процес чрез намаляване на производствените разходи и оптимизиране на производствената верига, съответно повишаване на добавената стойност и постигане на по-висока производителност на труда.
По същество инвестиционното намерение включва закупуване на:
- ЦПУ- Серво-електрическа щанц преса - 1 бр. за постигане на пълна автоматизация и цифровизация на процеса щанцоване, като част от основния производствен процес в предприятието. Предложеният за закупуване актив обединява различни технологии, превръщайки ги във високо-технологична производствена система, която позволява увеличена производителност без загуба на качество, но при драстично намалени оперативни разходи.
- Шлайфаща машина за премахване на заусенъци и завяхване на ръбове (двустранна обработка) с ЦПУ контролер - 1 бр. за постигане на пълна автоматизация и цифровизация на процеса шлайфане, която ще позволи значително повишаване на капацитета при значително по-ниски оперативните разходи в съчетание с висока ефективност и качество на обработката.
Инвестиционното намерение е напълно съобразено с изискванията на принципа за „ненанасяне на значителни вреди“ върху околната среда и ще допринесе за постигане на целите, заложени в Регламентa за създаване на Механизъм за възстановяване и устойчивост (МВУ) по смисъла на Регламент (ЕС) 2020/852 на Европейския парламент и на Съвета от 18 юни 2020 година за създаване на рамка за улесняване на устойчивите инвестиции и за изменение на Регламент (ЕС) 2019/2088 (Регламента за таксономията).
Дейности
Дейност
Договорена стойност
Отчетена стойност
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги.: Постигането на цифровизация на производствения процес в едно дружество е осигуряването в реално време на цялата важна информация за всички елементи на производството. Това може да предостави на дружествата възможност да адаптират и оптимизират своите процеси в съответствие с различни критерии - разходи, наличности и потребление на ресурси. Цифровизацията включва възможностите, които новите технологии предоставят за преосмисляне на всички аспекти на стопанския процес. Цифровизацията на процесите във Фокс Лазер ЕООД ще бъде изпълнена чрез придобиването на следните високотехнологични дълготрайни активи, а именно:
1. ЦПУ- Серво-електрическа щанц преса- 1 бр.
2. Шлайфаща машина за премахване на заусенъци и завяхване на ръбове (двустранна обработка) с ЦПУ контролер - 1 бр.
1. Предложената за закупуване ЦПУ- Серво-електрическа щанц преса обединява различни технологии в една система и ги пренася в приложение с ясно изразена автоматизация, цифровизация и висока технология.
Основните характеристики, чрез които ще се постигне цифровизация на производствения процес са:
• Използване на последно поколение ЦПУ мултимедиен контролер;
• Наличието на модули за автоматизация - Система за автоматично зареждане и Система за автоматично разтоварване и сортиране
• Наличие на интегриран софтуер за контрол, представляващ иновативен механизъм, който дава достъп до данните от извършвания процес в реално време с възможност за управление отвсякъде. Чрез свързване към системата става възможно изграждане на цялостен образ: от текущото състояние на машината до използването на материал, консумацията на енергия и анализ на производствения процес. Всичко това се случва чрез "Свързваща кутия", софтуерното приложение, достъпно за компютри и смартфони.
Това е начин за постоянно максимизиране на производителността на производствената линия, позволяваща навременно идентифициране на проблемите, намаляване на относителните престои и определяне на необходимите ежедневни дейности по поддръжка.
Високотехнологичното оборудване дава възможност за лесно външно програмиране за подреждане на произведените части чрез интегриране на пълния цикъл . Високопрецизното подреждане на частите позволява напълна автоматична по-нататъшна обработка.
Чрез постигането на цифровизацията на процеса на щанцоване, ще се постигнат:
• Висока производителност с намалени оперативни разходи
• Енергоспестяване
• Контрол на потреблението на ресурси
Предлаганата технология от ново поколение ще постигне и разширяване на капацитета на съществуващото производството чрез:
• 35 % по-висока висока производителност благодарение на револвер за автоматична смяна на инструментите;
• автоматичен манипулатор, които премахва необходимостта от ръчна смяна на инструментите за избягване на риска от компрометиране на производството в следствие на човешка грешка и за по-висока скорост на процеса.
• Енергоспестяващо серво-електрическо задвижване с до 300 kN сила на пробиване за по-ниски оперативни разходи;
• Маса с четки, осигуряваща работа без драскотини и ниско ниво на шум за намаляване на риска от некачествена продукция, изискваща повторно производство, което води до завишени производствени разходи и намалява капацитета;
• Обработка на лист с размери 3000мм без ръчна настройка и препозициониране, което съкращава времето на производство и намалява оперативните разходи;
• Високо качество на обработка на детайли от листов материал, благодарение на специална конструкция на инструментите;
• Система за автоматичен контрол на нивото на заточване на инструментите за премахване на риска от компрометиране на прозиводствена серия и акумулиране на бракувана продукция;
• Високи скорости по осите за съкращаване на времената на производство.
1 940 600.00
1 940 600.00
Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги.: 2. Инвестиционното намерение за закупуване на високо технологичнa Шлайфаща машина за премахване на заусенъци и завяхване на ръбове (двустранна обработка) с ЦПУ контролер - 1 бр. цели постигане на автоматизация, цифровизация и висока технология в процеса на шлайфане на произвежданите детайли, като част от основните технологични процеси при обработката на метални детайли.
Оборудването ще спомогне за развитие на производството на Фокс Лазер ЕООД в посока цифровизация и въвеждане на водещи технологични решения, които да повишат съществуващия капацитет, прецизността и качеството на производството. Посредством новото оборудване гарантирано ще се повиши ефективността и ефикасността на използването на факторите на производство, ще се намали себестойността на продукцията, ще се съкрати времето за производство, ще бъде постигната екосъвместимост посредством оптимизиране на мощностите. Дружеството ще може да гарантира високо качество на крайните продукт и предлаганите услуги, ще бъде намален риска от човешка грешка, а от там и брака и риска от човешка грешка.
Шлайфащата машина е оборудвана с ЦПУ контролер, управляващ електронно процеса на шлайфане. Посредством него се постига лесен производствен процес и висока безопасност. В актива са интегрирани и следните допълнителни високотехнологични решения:
- Устройство за съхранение на програми за обработка - намалява риска от сгрешена продукция
- USB / RJ 45 интерфейс за обмен на данни и връзка с външни компоненти за разчитане
- Автоматична система за компенсация на износването на (S-елементи) за прецизна еднаква двустранна обработка
- Електронно измерване на дебелината на материала
- Скенер за разчитане на баркод
- RFID разпознаване на потребителя
- Откриване на машинни и производствени данни (MDE / BDE)
- Система за директно въвеждане на дебелината на материала чрез сензорен панел
Предлаганата технология от ново поколение ще постигне и разширяване на капацитета на съществуващото производството чрез:
• Висока производителност чрез съкратено с 60% време на обработка на детайл за единица време и намалени оперативни разходи;
• Енергоспестяване - нискът разход на енергия. В сравнение с едностранната обработваща машина кансумацията на енергия с по-малко с повече от 45%. Номиналната мощност на машината е едва 27 kW, което е най-ниското ниво спрямо пазара.
• Контрол на потреблението на ресурси
• Намаляване на производствените разходи
• Оптимизиране на производствената верига.
• Повишаване на добавената стойност и постигане на по-висока производителност на труда.
392 000.00
0.00
Забележки:
Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN