Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 127 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Проектът ще увеличи конкурентоспособността на вътрешния и международния пазар на “Синтер-М” АД чрез повишаване на производствения капацитет и засилване на експортния потенциал чрез модернизация и технологично обновяване.
Очакваните резултати от реализиране на проектното предложение са:
Затваряне на целия производствен цикъл на синтеровани детайли в рамките на предприятието
Въвеждане на нова модерна технология за термообработка на детайлите, която  е много по-екологична в сравнение с конвенционалната технология.
Увеличаване на производителността с 21%.
Повишаване на ефективността на производствените разходи със 17 %.
Подобряване на качеството на продукцията, намаляване на брака и увеличаване на асортимента на предлаганите продукти.
Увеличаване на  средните генерирани приходи от износ с близо 30 %.
Намаляване на брака с 10 %.
Намаляване на разходите за електрическа енергия за производство на единица продукция с 15 %.
Предвидени основни дейности по проекта са:
Дейности за внедряване на нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност в производствения процес:
•	Закупуване и внедряване в производството на Нишкова електрозийна машина
•	Закупуване и внедряване в производството на Вакуумна пещ за термообработка
•	Закупуване и внедряване в производството наТрикоординатна измервателна машина 

Бюджетът на проекта е 999 999,99 лв.
Продължителността на проекта е 18 месеца.
Методология за изпълнение:
За изпълнението на проекта “Синтер-М” АД ще сформира Екип за изпълнение на проекта със задача Организиране на техническо и финансово изпълнение на проекта – съгласно с Ръководство за изпълнение на договори за безвъзмездна финансова помощ по ОП „ИНOВАЦИИ И КОНКУРЕНТНОСПОСОБНОСТ“ 2014-2020, като машините и производственото оборудване ще бъдат закупени в съответствие с ПМС 118/20.05.2014 г.

Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейности за внедряване на нови технологии и подобряване на ресурсната ефективности и ефикасност в производствения процес (ще бъде изпълнена със закупуване на Вакуумна пещ за термообработка - 1 бр., Трикоординатна измервателна машина - 1 бр. и Нишкова електрозийна машина - 1 бр.): Дейността предвижда закупуване и пускане в експлоатация на на Вакуумна пещ за термообработка - 1 бр., Трикоординатна измервателна машина - 1 бр. и Нишкова електрозийна машина - 1 бр. Етапи в изпълнение на дейността: 1. Избор на изпълнители: 1-ви - 3-ти месец 2. Сключване на договор: 4-ти - 5-ти месец 3. Доставка и монтаж на Вакуумна пещ за термообработка - 1 бр., Трикоординатна измервателна машина - 1 бр. и Нишкова електрозийна машина - 1 бр.: 6-ти - 10-ти месец 4. Тестване: 10-ти - 12- месец 5. Прием на доставката и подписване на приемо-предавателен документ за нея: 12 месец 6. Пускане в промишлена експлоатация: 12-ти - 18-ти месец Вакуумна пещ за термообработка: със закупуването на тази пещ и внедряването й е производство ще се въведе в предприятието нова технология за термична обработка на продукцията с азот под високо налягане, което ще доведе до намаляване на производствените разходи чрез елиминиране на външните изпълнители, извършващи термообрабтката в момента. Новата технология за термообработка ще доведе и до повишаване на ресурсната ефективност и ефикастност, чрез на премахване на един етап от производствения цикъл: допълнителната механична обработка на продуктите. При новата технология не се налага допълнителна механична обработка на продуктите. Вакуумната пещ ще спомогне за усвояване на нови изделия и навлизане в други пазарни сегменти, ще намали използването на миещи препарати и химикали, като по този начин ще спомогне и за опазване на околната среда Нишкова електрозийна машина: ще допринесе за гарантиране на непрекъсваемостта на процеса по изработка на инструментална екипировка и намаляване на брака чрез автоматизирано вдяване на нишката. Управлението й е компютъризирано, дава информация на оператора в реално време и намалява до минимум грешки при настройване. Освен това е 5 пъти по-производителна от машините, с които фирмата разполага, което ще повиши значително капацитета за производство на инструментална екипировка на предприятието. Трикоординатна измервателна машина: ще даде възможност за постоянно проследяване размерите на произвежданите детайли, което ще снижи и технологичния брак до минимум. С нея могат да се контролират детайли със сложен профил, които не биха могли да се измерват със стандартни измервателни средства. Машината може да се използва за първоначален и краен контрол, обратен инженеринг, настройка на обработващите машини, контрол на инструменталната екипировка, както и за всякакви други нужди в областта на контрола на качеството. 1 000 000.00 994 800.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.