Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 678 дървета
English

Програма: Развитие на човешките ресурси

Район за планиране: Всички

Описание

Фирма Делфина ООД е  експортно ориентирана  фирма основана на 12.07.1999 г.в град София – България. Основната и дейност е свързана с производство на  бански костюми  -  Фирмата разполага със собствен дизайнерски отдел за компютърна разработка на нови модели, различни видове проекти, емблеми, надписи и др. Всички  модели произвеждани от фирмата са изцяло собствен дизайн на фирмата. Основният продукт, който фирмата произвежда са бански костюми. Дружеството е с код на основна икономическа дейност  14.19 ""Производство на друго облекло и допълнения към него „. 

Стратегията на фирма Делфина ООД в началото бе насочена към клиенти на българския пазар, но с разрастването на фирмата постепенно навлезе и на световния пазар. Повратна точка във развитието на предприятието бе участието му в изложението в Лион през 2001 г, което оказа ключова роля в развитието на фирмата постепенното и налагане на световния пазар  бански костюми . Към момента фирмата е участвала със собствен щанд в  над 10 световни и европейски изложения в Лондон, Париж, Лион, и др. От 2008 г. фирмата започна да произвежда спортни бански с индивидуален дизайн  за клубни отбори.   С наши екипи са националните отбори по водна топка на България, Великобритания, Унгария,  Нова Зеландия, Сингапур и САЩ. През 2013 г. Делфина ООД получи одобрение от FINA (международна плувна федерация) на два модела бански с които може да се участва на международни състезания.Фирмата работи с висококачествени полиестерни, памучни и смесени материи. .  С цел подобряване на производствения капацитет на компанията и нейния експортен потенциал с настоящия проект се предвижда закупуването на ново производствено оборудване, което ще бъде използвано за производство на елечета и др. текстилни изделия.  Предвиденото за закупуване оборудване ще бъде монтирано в производствената база на фирмата в гр. София. Чрез новото оборудване ще се засилят износа и  общия производствен капацитет на компанията.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Дейност за подобряване на производственият процес.: В шивашката индустрия през последните години навлязоха високотехнологични машини с компютърно управление и по добри технически характеристики, позволяващи оптимизирането на работния процес. Заложените минимални технически параметри на предвидените за закупуване машини са подбрани с оглед на най високотехнологичните машини предлагани на пазара, притежаващи по добри характеристики за автоматизация, скорост на обработка, което обуславя значително подобряване на производственият процес във фирмата . Като част от дейността ще бъдат закупени следните 4 бр. машини: - Термосферен каландър - 1 брой - при попълване на минималните технически характеристики е предвидено тази машина да бъде с фиксация с възможност за работа както на непрекъснат плат, така и на отделни парчета (кройки), което значително подобрява производствения процес в насока работа с отделни кройки - Кроялен робот - 1 брой - тази машина значително ще подобри производствения процес тъй като разкрояването на платът ще се извършва автоматизирано, за разлика от настоящият момент в който се крои механично. - Настилачна количка - 1 брой - закупуването на тази машина ще подобри производствения процес, тъй като ще се създаде възможност за изрязване краищата на плата, настилане на руло и на чувал, еднолицев и зиг-заг настил - Релаксатор - 1 брой - Тази машина ще релаксира платът чрез специален механизъм, който е специално пригоден за еластични платове. Въвеждането на тази машина ще позволи значително подобряване на производственият процес и ще осигури по малка промяна на еластичността на платовете с оглед на по прецизната последваща обработка. 476 200.00 476 200.00
Дейност за внедряване на нови технологии за подобряване на ресурсната ефективност и ефикасност на производствения процес.: Тази дейност ще изпълнена чрез закупуването на кроялен робот. Внедряването в работният процес на кроялен робот ще осигури минимално отклонение м/у най горния и най-долният кат от настила. Към настоящият момент разкрояването на платът ( който е еластичен) се извършва механично, което води до генериране на значително количество отпадък подлежащ на депониране.В резултат от реализацията на тази дейност се очаква да се оптимизира количеството генерирани отпадъци подлежащи на депониране по следния начин: - с реализация на проекта за година N + 1 биха се генерирали 7,9 тона годишно ( изчислено по следния начин -79 000 бр. по 100 грама генериран отпадък) - без закупването на машините биха се генерирали 15,37 тона годишно (изчислено по следния начин -76 840 бр. по 200 грама генериран отпадък) за N+1 се получава 7,47 тона годишна икономия ; - с реализация на проекта за година N + 2 биха се генерирали 8,05 тона годишно ( изчислено по следния начин -80 500 бр. по 100 грама генериран отпадък) - без закупването на машините биха се генерирали 15,37 тона годишно (изчислено по следния начин -76 840 бр. по 200 грама генериран отпадък) за N+2 се получава 7,32 тона годишна икономия ; - с реализация на проекта за година N + 3 биха се генерирали 8,15 тона годишно ( изчислено по следния начин -81 500 бр. по 100 грама генериран отпадък) - без закупването на машините биха се генерирали 15,37 тона годишно (изчислено по следния начин -76 840 бр. по 200 грама генериран отпадък) за N+3 се получава 7,22 тона годишна икономия ; За изходни данни на горните изчисления са използвани данни от приложение Б - бизнес план на проекта и са посочени бройките предвидени за производство при сценарии с и без проекта. При посочването на индикатор намаляване на количеството генерирани отпадъци подлежащи на депониране при целева стойност е посочена стойността на спестяването при година N+3, а за базова стойност е посочена количеството генерирани отпадъци към година 2014. Генерираният отпадък генериран при производството на единица продукт ще се намали 0,0001 тона годишно ( 100 грама) при генериран отпадък подлежащ на депониране преди проекта 0,0002 тона ( 200 г.). 0.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.