Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 226 дървета
English

Програма: Региони в растеж

Район за планиране: Столична

Описание

Проектът за финансиране по Програмата за развитие на селските райони за периода 2014-2020 година е по Процедура чрез подбор № BG06RDNP001-19.146 - МИГ Троян, Априлци, Угърчин_66_ М 6.4.1. Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности. 
Инвестиционният проект е свързан с изграждането на иновативен басейн, чиято основна цел е обслужването както на местното население, така и на посетители от други населени места на страната. В допълнение към него ще се организира обект тип „бърза закуска”, който ще предлага традиционни храни от местни производители.
Басейнът се изгражда по иновативен начин – при пълно отсъствие на бетон или други структури, свързани с почвения земен слой, с химически стабилна хидроизолация, като системата позволява да се създаде един напълно естествен водоем, чиито компоненти са изцяло унищожими като отпадъци. Басейнът има подобрена сигурност благодарение на безопасната периферия и наклонени стени. Изцяло интегриран е в околната среда, при студено време басейнът изграден по тази технология приема характеристиките на естествено езеро; за направата му се използват екологично чисти материали. На територията на областта няма подобен обект.
При неговата поддръжка се използват специфични методи на филтрализация и стерилизация, които не замърсяват околната среда, като в същото време гарантират напълно здравословна и прозрачна вода.
Стойността на инвестиционните разходи е 157 716,14 лв. без ДДС.
Проектът спомага за постигане на следните цели на процедурата:
1.	Подпомагането на инвестициите в неземеделски дейности е за развитието на конкурентоспособността на територията на МИГ;
2.	Насърчаване на инвестиционните дейности за създаване на заетост и диверсификацията на неземеделските дейности;
3.	Чрез финансовата подкрепа ще се подпомогне усвояването на потенциала за развитие на туризъм, съчетаващ природни и културни ценности.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Развитие на туризъм (развитие на туристически услуги): Дейността е насочена към създаване на нова услуга (атракция) - изграждане на басейн, който ще обслужва както местното население, така и посетители от други населени места на страната. В допълнение ще се организира обект тип „бърза закуска”, който ще предлага традиционни храни от местни производители. С изпълнението на дейността ще бъдат изпълнени и целите на проекта, а именно: - Развитието на конкурентоспособността на територията на МИГ-а; - Усвояването на потенциала за развитие на туризъм; - Създаване на заетост и диверсификацията на неземеделските дейности. - Запазване на съществуващите работни места и създаване на нови; - Въвеждане на нови услуги; - Опазване на околната среда и насърчаване на ресурсната ефективност; - Фокусиране върху иновациите чрез насърчаване на въвеждането им в практиката; - Създаване на устойчив бизнес; Изпълнението на дейността се налага, поради ограниченията, пред които е изправена компанията. От изключително значение е възможността за предлагането на новата атракция - иновативен басейн и обект тип "бърза закуска". По този начин ще се преодолеят пречките за развитието на фирмата и конкурентноспособността й на пазара. Не на последно място, басейна ще осигури добри условия на работа и ще даде възможност да се натрупа опит в работата с нови технологии. Стъпки за реализация на дейността: 1. Сформиране на екип по проекта (извършено е към момента); 2. Визуализация (1ви месец); 4. Подготовка на тръжна документация и провеждане на тръжна процедура за избор на изпълнител (2ри - 4ти месец); 3. Изграждане на басейна и въвеждането му в експлоатация ( 5ти-18ти месец); 157 716.14 164 087.87

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.