Оптимизация на работните процеси, включително въвеждане на гъвкави форми на заетост (гъвкаво работно време, ротация на работното място и др.) и други практики за по-лесно съвместяване на професионалния и личния живот (включително и на работниците и служителите над 54г.) : Целта на дейността е постигане на оптимизация на работните процеси, чрез която да се насърчи по-лесното съвместяване на професионалния и личния живот на работниците и служителите (включително и на тези над 54г.).
Цялостната стратегията за развитие на дружеството е насочена към разширяване на дейността (привличане на нови клиенти, увеличаване на обема на продажбите) и увеличаване на производителността на труда. Дружеството извършва дейността си в областите Габрово, Пловдив и Велико Търново, които се развиха като индустриални центрове и в които пазарът на работната сила е изключително конкурентен. Затова за нас е важно да създадем условия на труд и възможности за професионално развитие, които да привличат и задържат квалифицирани и мотивирани работници.
Осигуряването на възможности за по-лесно съвместяване на професионалния и личния живот е важен фактор в това отношение. Чрез тази дейност ние искаме да разработим официална фирмена политика, чрез която да предложим такива възможности на работниците и служителите като спазваме принципите за прозрачност, липса на дискриминация и равнопоставеност. Тъй като тази политика трябва да гарантира, че са взети предвид както нуждите на работодателя, така и на работника, които са специфични и се изменят във времето, предвиждаме и въвеждането на правила, по които тя да се адаптира към актуалните нужди на дружеството и работниците (т.е. да осигурим нейната устойчивост).
Предвиждаме дейността да обхване единствено завода на дружеството в гр. Пловдив, в който са заети 50 човека. Заводът е на територията на града и той би бил най-подходящ за пилотно въвеждане на възможности за гъвкаво работно време. В последствие след края на изпълнение на проекта, добрата практика би могла да бъде мултиплицирана и на другите площадки на дружеството.
Дейността включва разработване и въвеждане в практиката на правила за адаптиране на организацията на труда към реалните професионални и социални потребности на работниците и служителите. Правилата следва да включват описание на методи, периоди, отговорни лица, обобщаване на информацията, анализ „разходи-ползи“ от страна на работодателя, вземане на решения и публично оповестяване на решенията.
Решенията биха могли да включват (без да се изчерпват до) препоръки за ре-организация, определяне на работни места, за които са допустими гъвкави форми на заетост (напр. въвеждане на трудови договори на непълен работен ден, временни (срочни) трудови договори, работно време с променливи граници, избор на смени и взаимозаменяемост и др.) Прилагането на правилата следва да се извършва в условията на прозрачност, липса на дискриминация и равнопоставеност.
Дейността ще бъде изпълнена чрез следните етапи:
1. Избор на изпълнител в съответствие със ЗУСЕСИФ, който да предостави консултантски услуги във връзка с разработването и прилагането на правилата.
2. Избор на изпълнител и изготвяне на правилата (външният изпълнител, подкрепен от екип на дружеството, който да предоставя информация, да организира работни срещи, посещения и др., както и да преглежда предложенията на външния изпълнител и да дава становища по тях).
3. Въвеждане на правилата в практиката със Заповед на управителя.
4. Оповестяване на правилата в дружеството. |
5 000.00
|
5 000.00
|
Въвеждане на практики за удължаване на професионалния живот на по-възрастните работници и служители (над 54г.): В дружеството са заети 585 души, като средната възраст на персонала е 53г. Работниците на възраст над 54г. са 266 като те ангажирани в администрацията и в производството.
Дружеството идентифицира следните проблеми, свързани с политиките за възрастните работници:
- Като цяло работната сила застарява (на ниво ЕС, както и в България), конкретно за дружеството това също е значим проблем – средната възраст е много висока;
- Има дефицит на квалифицирани и опитни работници;
- Възрастните работници имат повече здравословни проблеми и ползват повече болнични дни;
Целта на дейността е да се идентифицират и внедрят в практиката на дружеството конкретни мерки за удължаване на професионалния живот на по-възрастните работници и служители (над 54г.). Мерките следва да са взаимосвързани и част от цялостна фирмена програма за управление на възрастта и да постигат следните цели:
- Увеличаване на експертизата, свързана с управлението на възрастта на всички управленски нива;
- Насърчаване на положителен подход към възрастта и остаряването на индивидуално и колективно ниво;
- Гарантиране, че опитът/експертизата на по-възрастните работници се предава на техните „наследници“;
- Поддържане на работния и функционалния капацитет и ангажираността на възрастните работници;
Изпълняваните мерки не следва да дискриминират по-младите работници за сметка на възрастните.
Дейността включва разработване и въвеждане в практиката на цялостна фирмена програма за насърчаване на индивидуалната работоспособност у работниците над 54г., която включва предлагане на индивидуални мерки за насърчаване и запазване на работоспособността, адаптиране на длъжностните характеристики към реалните възможности, конкретни стимули за служителите над 54г., които полагат грижи за здравето си, организиране на събития/осигуряване на информация за пенсионирането, последиците от него, възможностите за заетост и след пенсиониране, стратегии за здравословен живот и запазване на работоспособността и др.
Дейността ще бъде изпълнена за завода в с. Кръвеник, където има най-голям брой възрастни работници, като след изпълнението на проекта ще се търсят възможности добрата практика да бъде мултиплицирана и в другите заводи на дружеството.
Дейността ще бъде изпълнена чрез следните етапи:
1. Избор на изпълнител, който да предостави консултантски услуги във връзка с разработването и прилагането на програмата в съответствие със ЗУСЕСИФ;
2. Избор на изпълнител и изготвяне на програмата (външният изпълнител, подкрепен от екип на дружеството, който да предоставя информация, да организира работни срещи и др., както и да преглежда предложенията на външния изпълнител и да дава становища по тях).
3. Въвеждане на програмата в практиката със Заповед на управителя.
4. Оповестяване на програмата в дружеството.
Изпълняваните мерки не следва да дискриминират по-младите работници за сметка на възрастните.
|
5 000.00
|
5 000.00
|
Въвеждане на иновативни модели за организация на труда в предприятията, насочени към повишаване на производителността и опазване на околната среда.: Целта на дейността е въвеждане на иновативен модел за организация на труда, насочен към опазване на околната среда, който да окаже положително въздействие върху производителността на труда и качеството на работните места.
В рамките на предложената дейност се цели въвеждане на промени в организацията на труда, които да доведат до намаляване на генерираните количества опасни и други отпадъци и по-ефективно управление на отпадъците.
Дейността ще бъде изпълнена за завода в с. Кръвеник като след изпълнението на проекта ще се търсят възможности добрата практика да бъде мултиплицирана и в другите заводи на дружеството.
Дейността включва следните елементи:
1. Формулиране на конкретни измерими цели;
2. Определяне на базовото ниво (актуално състояние на индикаторите по измеримите цели);
3. Формулиране на предложения за промени в организацията на труда с оглед постигането на целите със срокове, ресурси и отговорници и разработване на план за мониторинг;
4. Одобряване на промените (включително промени във вътрешно фирмени документи – правилници, процедури, инструкции и др.);
5. Внедряване на промените – осигуряване на достъп на засегнатия персонал до променените документи и запознаване на засегнатия персонал с промените.
Етапи на изпълнение:
1. Определяне на екип от специалисти на дружеството, ангажирани в процеса;
2. Избор на външен консултант, който да осигури необходимата експертиза (предлага методология за изпълнение, дава препоръки за въвеждане на добри практики, осигурява експерти, координира процеса на събиране на информация, изготвя предложения и проекти на документите, съгласува, след одобряването им съдейства за въвеждането);
3. Изпълнение на дейността от външния консултант със съдействието на вътрешния екип, който осигурява достъп, предоставя информация, съгласува предложения и проекти на документи, организира внедряването;
4. Одобряване на промените - промените във вътрешно фирмени документи – правилници, процедури, инструкции и др. се изготвят от консултанта, съгласуват се с вътрешния екип и се одобряват от управителя;
5. Внедряване на промените – осигуряване на достъп на засегнатия персонал до променените документи и запознаване на засегнатия персонал с промените. Етапът се извършва от вътрешния екип с подкрепата на консултанта.
|
5 000.00
|
10 000.00
|
Осигуряване на организиран транспорт от работодателя до и от работното място на заетите в предприятието лица, за период до 12 месеца : Чрез осигуряването на организиран транспорт за работниците се цели да се насърчи географската мобилност на работната сила и да се осигурят социални придобивки за работещите, които да доведат до повишаване на мотивацията, запазване на заетостта и не на последно място да допринесат за повишаване на производителността.
Организираният транспорт се извършва от местата на живеене на работещите до трите завода в Ресен, Враниловци и Кръвеник. По-голямата част от работниците живеят извън населените места, в които се намират заводите, а общественият транспорт е силно ограничен.
Превозът се организира в 13 маршрута – седем до завода в с. Кръвеник, пет до завода в с. Ресен и един до завода в с. Враниловци. По всеки от маршрутите (с изкл. на един – посочен по-долу) се пътува по един път в денонощието (до работното място и обратно) в работните дни на седмицата. Общият брой на превозваните работници е 477, а общият брой изминати километри за 12 месеца е 484 092.
с. Кръвеник
1. гр. Габрово (от паркинг Лукойл, през кв. Младост, ж.п. гара, автогара) – с. Кръвеник и обратно (110 км), превозвани работници – 55, автобус 55 места (среден разход - 37л/км)
2. гр. Дряново (от ДАП, през пл. Кольо Фичето, болница) – гр. Габрово (през колелото, ОМВ, автогара) – с. Кръвеник и обратно (150 км), превозвани работници – 55 с автобус 55 места, (среден разход - 37л/км)
3. гр. Габрово (от паркинг Лукойл, кв. Недевци, автогара) – с. Кръвеник и обратно (120 км), превозвани работници – 55 с автобус 55 места, (среден разход - 35л/км)
4. гр. Габрово (от паркинг Лукойл, кв. Русевци, автогара) – с. Кръвеник и обратно (102 км), превозвани работници – 12 с два леки автомобила, (среден разход - 6л/км, 7,5л/км)
5. гр. Габрово от паркинг Лукойл, Шиваров мост, автогара) – с. Кръвеник и обратно (105 км), превозвани работници – 7 с лек автомобил, (среден разход – 10л/км)
6. гр. Габрово (от паркинг Лукойл, кв. Младост, автогара) – с. Кръвеник и обратно (90 км), превозвани работници – 12 с два леки автомобила, (среден разход – 10л/км)
7. гр. Дряново (от ул. „В .Левски“) – гр. Габрово (през Лукойл) – с. Кръвеник и обратно (150 км), превозвани работници – 6 с лек автомобил, (среден разход – 8л/км) (маршрутът се изминава два пъти на денонощие)
8. гр. Севлиево ( от автогара , център) – с. Кръвеник и обратно (70км) , превозва работници -4 с лек автомобил, (среден разход – 5,7л/км)
9. гр. Ловеч (от център) –гр. Севлиево – с. Кръвеник и обратно (170 км) , превозва работници -3 с лекотоварен автомобил за доставка с 2+1 места, (среден разход – 8л/км)
с. Ресен
1. с. Беляковец (през гр. В. Търново – кв. Квартала, кв. Триъгълника, кино Полтава, Царевец, х-л Янтра, с. Самоводене) – с. Ресен и обратно (64 км), превозвани работници – 55 с автобус 55 места, (среден разход – 37л/км)
2. с. Беляковец (през кв. Леденика и гр. В. Търново) - с. Ресен и обратно (74 км.), превозвани работници – 5 с лек автомобил, (среден разход – 10л/км)
3. гр. В. Търново (от сервиз мерцедес, през кв. Чолаковци, кв. Пишмана, кв. Зона Д, Пожарна, пл. Майка България, халите) – с. Ресен и обр. (54 км), превозвани работници – 65, автобус 65 места, (среден разход – 40л/км)
4. гр. Дряново (от ДАП, през болница, пл. Кольо Фичето, Лукойл)– гр. Дебелец – с. Самоводене – с. Ресен (през хлебозавод „Яна“, площад, магазин „Копараните“) и обратно (96 км), превозвани работници 50, автобус 55 места, (среден разход – 35л/км)
5. с. Първомайци (през гр. Лясковец, гр. Горна Оряховица, с. Самоводене) - с. Ресен и обр. (80 км), превозвани работници – 9, микробус 9 места, (среден разход – 9л/км)
6. гр. В.Търново (кв. Пишмана)- с.Ресен и обр. (54 км), превозвани работници 5, с лек автомобил, (среден разход – 8л/км)
с. Враниловци
1. гр. Габрово (през Шиваров мост, Младост, ж.п. гара, автогара) – с. Враниловци и обратно (40 км), превозвани работници – 55, автобус 55 места и 12 с два леки автомобила (среден разход за автобус – 37 л/км и леки автомобили – 8 л/км.
|
171 200.00
|
133 750.24
|
Осигуряване на колективни средства за защита – неблагоприятен микроклимат : Целта на дейността е да се защитят работниците от въздействието на неблагоприятен микроклимат в производствени помещения в заводите в с. Ресен и с. Кръвеник.
Предвидената за изпълнение дейност е част от програмата за минимизиране на рисковете за ЗБР на дружеството.
Заводите в с. Ресен и с. Кръвник се помещават в сгради, построени преди почти 50г., представляващи монолитни постройки, които изискват значими инвестиции за поддръжка. През годините са правени много инвестиции за подобряване на инфраструктурата, но площите, на които е разположено производството, са прекалено големи (общо 20 000 кв.м.), за да могат проблемите да се решават незабавно.
Заводът в с. Ресен разполага със следните сгради – административни сгради (2 етажа) с разгъната застроена площ от 1027 кв.м., помощни сгради и складове (1 етаж) със застроена площ 803 кв.м., производствени сгради (1 етаж) със застроена площ 5 105 кв.м.
Заводът в с. Кръвеник разполага със следните сгради – административни сгради (2 етажа) с разгъната застроена площ от 786 кв.м., помощни сгради и складове (1 етаж) със застроена площ 2076 кв.м., производствени сгради (1 етаж) със застроена площ 4237 кв.м.
И на двете места, на сградите, в които се помещава производството, е монтирана остаряла метална дограма с обикновени стъкла, които (и конструкцията и стъклата) не са подменяни от построяването на сградите. Това причинява въздушни течения в помещенията и течове, причина е за високия процент простудни заболявания, които се регистрират през зимния период и преходните сезони. В помещенията е изградена климатизация, но заради неефективността на дограмата, чрез нея не може да се осигури постоянно благоприятен микроклимат. Неблагоприятният микроклимат в производствените помещения е един от значимите рискове идентифицирани в оценката на риска и на работниците се осигурява студозащитно облекло.
В програмата за минимизиране на риска е предвидено металната дограма (конструкция) и остъкляването и на двете сгради да бъдат подменени с PVC дограма и стъклопакети, които да гарантират благоприятен микроклимат през всички сезони. Дейността представлява текущ ремонт на помещенията. Във всяко от помещенията се намират работните места на 70 работника (общо 140 засегнати).
С подмяната на дограмата и остъкляването ще се намалят простудните заболявания, изгубените дни поради болест и ще се повиши производителността на предприятието.
В рамките на дейността ще бъдат демонтирани съществуващите метални дограми (конструкции) и обикновени стъкла и те ще бъдат заменени с:
за завод с. Ресен – 1000 кв. м. PVC дограма и стъклопакети и за завод с. Кръвеник – 500 кв.м. PVC дограма и стъклопакети.
И двете сгради, в които ще се извършва СМР са собственост на дружеството.
Етапи на изпълнение:
1. Провеждане на процедура за избор на изпълнител при спазване на разпоредбите на ЗУСЕСИФ;
2. Сключване на договор с избрания изпълнител и изпълнение на договора;
3. Контрол на изпълнението и приемане на работите от представител на дружеството. |
82 000.00
|
82 000.00
|
Закупуване на ЛПС и специално работно облекло : За работещите в заводите се осигуряват ЛПС и специално работно облекло в съответствие с оценката на риска, но целта на дейността е някои от тях да бъдат заменени с нови и по-модерни, които да осигурят по-висока степен на защита при подобрен комфорт от ползването им.
Предвидените за закупуване ЛПС и специално работно облекло заместват или допълват съществуващите и увеличават с над 20% ефективността на защитата, имат по-добри хигиенни, ергономични и конструктивни свойства (съвместяват се по-добре при използване на повече от едно ЛПС).
За заводи в Кръвеник и Враниловци (за 12 мес.):
- Кожен костюм за заварчици (21 компл. за 21 работника)
- Ръкавели кожа (72 чифта за 46 раб.)
- Гамаши кожа (42 чифта за 21 раб.)
- Престилка кожа (46 бр. за 23 раб.)
- Маска фотосоларна за заваряване (17 бр. за 17 раб.)
- Заваръчен шлем с филтър за автоматично затъмняване и активен въглен (4 бр. за 4 раб.)
- Ръкавици за заваряване (612 чифта за 17 раб.)
- Защитен шлем с дихател за пясъкоструйна дейност (4 бр. за 4 раб.)
- Кожен нагръдник (4 бр. за 4 раб.)
- Престилка брезент и кожа (10 бр. за пет раб.)
- Външни антифони (5 бр. за 5 раб.)
- Маска противопрахова със сменяем филтър, всяка с по 24 филтъра (4 бр. маски за 2 раб. и по 4 броя филтри на месец на раб.)
- Полиестерен предпазен гащеризон за бояджийни дейности (420 бр., 7 раб.)
- Маска със сменяем филтър, всяка с 12 сменяеми механични филтъра и 12 см. химически филтъра (14 бр. маски за 7 раб. и по два филтъра на месец от всеки вид)
- Поликарбонатен визьор за лицев щит (8 бр. за 2 раб.)
- Каска предпазна (10 бр. за 10 раб.)
- Метални ръкавици (4 чифта за 4 раб.)
- Раб. обувки половинки хидрофобирана кожа, метално бомбе и метална пластина (261 чифта за 216 раб.– 180 за Кръвеник и 81 за Враниловци)
- Раб. обувки половинки, метално бомбе, кевларена стелка, маслоустойчиви, антистатично ходило (261 чифта за 216 раб. – 180 за Кръвеник и 81 за Враниловци);
- Ръкавици противосрезни (1200 чифта за 50 раб.)
- Ръкавици цепена телешка кожа дълги (804 чифта, 374 раб.)
- Ръкавици плат и кожа (876 чифта за 73 раб.)
- Ръкавици двойно потопени в латекс, грапави (540 чифта, 45 раб.)
- Ръкавици монтажни ластично трико (3000 чифта за 125 раб.)
За заводи в Ресен и Пловдив за 12 мес. (където не е определено място на ползване, се разбира Ресен):
- Обувки половинки, механични опасности (60 чифта за 60 раб. за Ресен и 11 чифта за Пловдив)
- Обувки високи за термична защита (4 чифта за 4 раб.)
- Обувки със защита, механични опасности, летни (136 чифта за 136 раб. за Ресен и 42 чифта за 42 раб. за Пловдив)
- Боти със защита, механични опасности, зимни (136 чифта за 136 раб.)
- Боти студозащитни, термични опасности (21 чифта за 21 раб.)
- Облекло, защита химични вещества – течности (36 бр. за 36 раб.)
- Облекло, защита пръски разтопен метал, термично (3 бр. за 3 раб.)
- Студозащитен костюм (термичен) (131 бр. за 131 раб.)
- Шуба студозащитна, термични опасности (36 бр. за 36 раб.)
- Външни антифони (10 бр. за 10 раб.)
- Очила „закрит тип“ с/у лъчения (2 бр. за 2 раб. за Ресен и 2 бр. за Пловдив)
- Очила „закрит тип“ с/у механични опасности (40 бр. за 40 раб.)
- Полумаска със сменяем филтър, вдишване на аерозоли (6 бр. за 6 раб.)
- Ръкавици, нитрил, механични опасности (2400 чифта за 80 раб. за Ресен и 80 чифта за 40 раб. в Пловдив)
- Ръкавици, полиуретан за защита от механични опасности (3000 чифта за 50 раб.)
- Ръкавици, естествена кожа, механични опасности (432 чифта за 20 раб. за Ресен и 80 чифта за 40 раб. в Пловдив)
- Ръкавици пръсти, полиуретан, механични опасности (729 чифта за 40 раб.)
- Ръкавици акрилонитрил, защита смазочно-охлаждащи течности (240 чифта за 8 раб.)
- Ръкавици, кевлар (термични опасности) (18 чифта за 4 раб.)
- Ръкавици, възлест памук (термични опасности) (20 чифта за 8 раб.)
- Каишки за китки (механични опасности) (60 бр. за 60 раб.)
- Колан за тяло (механични опасности) (6 бр. за 6 раб.) |
121 200.00
|
117 513.62
|
Организация и управление на проекта : Целта на дейността е да се гарантира, че всички проектни дейности се изпълняват в съответствие с административния договор, при спазване на графика на проекта и при спазване на принципа за ефективност и ефикасност на разходите.
Дейността включва създаване на екип за управление на проекта (ръководител, двама координатори, счетоводител), инструктиране на екипа за неговите правомощия и отговорности, разработване на план за изпълнение на проекта, на план за мониторинг на дейностите, организиране и провеждане на избор на изпълнители в рамките на проекта, сключване на договори с избраните изпълнители, контрол над изпълнението на техните ангажименти, планиране на паричните потоци и навременно разплащане с всички доставчици, наети по проекта лица, осигуряване на навременно отчитане на всички изпълнени дейности и постигнати резултати.
Етапите на изпълнение на дейността включват:
1. Подготовка – на етапа на подготовка ще бъде сформиран екипът за управление на проекта. Това включва сключването на договори с ръководителя на проекта, който е предварително определен и чиято автобиография е приложена към настоящото проектно предложение, както и избор и сключване на договори с координаторите и счетоводителя на проекта. Всеки от членовете на екипа ще разполага с подробно работно задание за дейностите, които следва да извърши и ще отчита изпълнените дейности и задачи на месечна база. Членовете на екипа ще бъдат инструктирани и ще бъдат запознати с другите документи, регламентиращи тяхната работа – административен договор, Ръководство за изпълнение на проекти, Методология за регламентиране на възнагражденията по ОП РЧР 2014-2020, Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020 и др. Членовете на екипа ще разполагат с необходимото оборудване и комуникации, за да могат да изпълняват своите задължения. Задълженията и отговорностите на ръководителя са описани в секция „Екип“ на формуляра“.
Задължения координатори (двама) – отговарят за навременното изпълнение и отчитане на дейностите, прилагането на хоризонталните принципи и визуализацията. Единият от координаторите ще е натоварен с организирането на избора и управлението на външните изпълнители по проекта, а другият ще има за основна задача организирането на отчетните дейности по проекта.
Счетоводител – извършва и осчетоводява плащания, изготвя финансови отчети за изпълнението на проекта (междинни и окончателен).
2. Изпълнение – екипът за управление на проекта ще направи план за изпълнение на дейностите (с конкретни дати и срокове, съобразно датата на сключване на административния договор),
Екипът ще организира провеждането на процедури за избор на изпълнители, ще контролира изпълнението на договорите и ще приема извършените услуги и доставки. Екипът ще изготви и план за вътрешен мониторинг на напредъка по изпълнението на дейностите и ще следи за неговото изпълнение.
Екипът за управление на проекта ще носи отговорност и за осъществяването на комуникацията с представителите на управляващия орган, ще подготви искане за авансово плащане, както и междинни отчети и искания за плащания. Текущо счетоводителят на проекта ще извършва и осчетоводява дължимите плащания към доставчици, наети по проекта лица.
3. Приключване – след приключването на дейностите по проекта екипът за управление на проекта ще подготви окончателен технически отчет и искане за окончателно плащане и след одобрението им ще архивира документацията по проекта. |
26 000.00
|
26 643.73
|
Информиране и публичност : Целта на дейността е да се предоставя навременна и коректна информация на обществеността за проекта, както и да се популяризира приносът на Европейските фондове за неговото реализиране.
Дейността за информиране и публичност ще бъде изпълнена при стриктно спазване на приложимите за проекта изисквания на Единния наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020г. Предвидени са следните действия:
• поставяне на информационни табели на входовете на сградите на четирите завода, в които ще се извършват дейности по проекта;
Публикуване на първоначална информация и редовно актуализиране на информацията за напредъка по изпълнението на проекта на интернет страницата на дружеството в съответствие с Единния наръчник.
Всички доставки, направени по проекта, също ще бъдат съобразени с изискванията за публичност.
1. Планиране – екипът за управление на проекта ще разработи план за информиране и публичност с конкретни дати, отговорници и действия, ще разработи бланка за документите на проекта в съответствие с изискванията на Единния наръчник и ще поставя изисквания към всички външни изпълнители с изискванията за информиране и публичност.
2. Изпълнение – в съответствие с плана за информиране и публичност като екипът за управление на проекта следи за спазването на графика и качеството на изпълнение на действията.
3. Приключване - в съответствие с плана за информиране и публичност. |
200.00
|
200.00
|