ПРЕДМЕТ НА ПРОЕКТА
Разработване на интегрирана софтуерна и хардуерна платформа (SMART HUBS), обединяваща индивидуални модули за управление в комплексна WEB базирана среда, като иновативно подобрение на нивото „мениджмънт слой”. Разработваната платформа се управлява чрез софтуер или мобилно приложение от персонален компютър, смартфон или таблет и ще позволи свързване на множество устройства в интегрирана система. Интеграцията ще позволи разработване на иновативни софтуерни модели за оптимизация и алгоритмизация на управлението на контролираните системи и устройства на апаратно ниво. Управление на режимите на работа при отчитане на ефективността на използваните енергоносители, техническите характеристики на интегрираните системи, параметрите на околната среда и контролирания микроклимат. В основата на иновативният подход са алгоритми за управление водещи до изграждане на интелигентни ОВК (ОТОПЛЕНИЕ ВЕНТИЛАЦИЯ КЛИМАТИЗАЦИЯ) и БГВ (БИТОВА ГОРЕЩА ВОДА) системи. Основните задачи на интелигентните ОВК системи са да осигуряват комбинация от оптимален комфорт и енергийна ефективност, като изискват минимална намеса от страна на собственика или ползвателя и своевременно идентифицират всички предстоящи или настъпили проблеми, свързани с работата или потреблението на оборудването.
Основа на комплексното въздействие върху параметрите на средата е софтуерно управление. Софтуерът за оптимизиране на енергийното потребление обхваща различни софтуерни приложения, които позволяват проследяването на сметките за електричество, измерване в реално време, изграждане на системи за управление на ОВК и БГВ, прогнозиране на енергийното потребление, отчитане на въглеродни емисии, управление на IT оборудване, решенията осигуряват инструменти за намаляване на разходите за енергия, като събират данни за потреблението и ги използват за три основни цели: мониторинг, анализ, контрол и управление.
Дейности
Дейност
Договорена стойност
Отчетена стойност
Управление на проекта и координиране задачите на партньорите: Цели: Управление на проекта и съгласуване дейността на партньорите помежду им и с финансиращата организация. Целта е пълна координация на проекта при планиране и проверка на изпълнението на отделните задачи. Координацията на проекта от административна и техническа гледна точка включва: връзка с УО на ОПИК за осъществяване на адекватно докладване, проверка и отчитане на изпълнението на отделните етапи и на целия проект; финансово управление на проекта; осъществяване на добра комуникация между партньорите в проекта; управление на риска на изследването и актуализиране на отделните планове на разработката.
Описание на задачите по дейност №1:
Административен и технически координатор: "ЕЛДОМИНВЕСТ" ООД
Д1.Зад.1:Начало. Обсъждане на задачите и съвместната работа между партньорите. Организиране на първа работна среща между партньорите.
Д1.Зад.1.1:Съгласуване на административно-управляващите процедури.
Д1.Зад.1.2:Определяне на специалистите в управляващия комитет на консорциума (партньорите),отговорни за изпълнението на всички задачи на проекта. Определяне и на отговорник по експлоатационното изследване на получените приложни изследователски резултати.
Д1.Зад.1.3:Определяне на задачите на всеки партньор. Определяне на изпълнителите на всяка задача. Проверка на изпълнението на всяка задача.
Д1.Зад.1.4:Определяне на процедурите за вземане на решения, за комуникация, за отчитане на получените резултати.
Д1.Зад.2:Планиране на проектните задачи.
Подготвяне на подробен работен план за задачите на всеки партньор и резултатите, които трябва да се получат. Работният план трябва да съдържа организационната структура, индивидуалните задачи и отговорността на отделните членове на колектива.
Д1.Зад.3:Осигуряване на текущ контрол на изпълнение на задачите по проекта. Провеждане на текущ контрол на изпълнението на проекта и координиране на този контрол с между партньорите. Така ще се осигури изпълнение на задачите качествено и в срок.
Д1.Зад.4:Администриране и управление на финансовите разходи. Текущо следене на разпределението на финансовите средства и тяхното изразходване за изпълнението на задачите на проекта.
0.00
0.00
Разбиране на проблемната област. Изясняване на целите на изследванията и съответните изисквания от гледната точка на конкретизираните изисквания към разработваната система. Идентифициране на проблеми, свързани с качеството на данните, намиране на най-подходящи начини за тяхното представяне и обработка.: Цели: Задълбочено проучване на съществуващите приложения на нови информационни технологии в областта на дистанционния мониторинг и интелигентно управление на центрове за данни включващо "SMART" термостати и контролери, виртуални табла за енергиен мониторинг, инструменти за анализ на данни в реално време и алгоритми за оптимизация. Идентификация и анализ на видове данни и знания, необходими за вземане на експертни решения в изследваната област. Проучване на съществуващи данни за областта, представени по електронен път и техния анализ. Изработване на конкретизирани изисквания към разработваната система.
Описание на задачите в дейност №2:
Д2.Зад.1: Проучване на съществуващи системи, приложими за областта на платформите за централизирано управление на ОВК и БГВ инсталациите.
Д2.Зад.2: Подробен анализ на особености на отворени, модулни, йерархични автоматизирани системи за мониторинг, контрол и управление.Формулиране на потребителски изисквания към разработваната система.
Д2.Зад.3: Анализ на видове данни и знания, необходими за функциониране на разработваната система. Формулиране на изисквания към разработваната система от страната на експерти в областта на сградните инсталации за ОВК и БГВ
Д2.Зад.3.1: Идентификация и анализ на видове данни и знания, необходими за вземане на експертни решения в изследваната област.
Д2.Зад.3.2: Проучване на съществуващи данни за областта представени по електронен път и анализ на възможност за тяхното използване.
Д2 Зад.3.3: Формулиране на изисквания към разработваната система.
193 278.00
187 736.86
Концептуализация на проблемната област. Извличане, формализация и представяне на базовите и експертните знания за областта на информационните технологии, модели и алгоритми за управление реализиращи интелигентни ОВК и БГВ системи.: Цели: Създаване на бази от данни и знания, необходими за ефективна работа на разработваната платформа. Формулирането на изисквания и разработка на функционалната архитектура на платформата.
Описание на задачите в дейност №3:
Дейност3.Зад.1: Извличане, формализация и представяне на базовите и експертните знания за предметната област
Дейност3.Зад.2: Формулиране на изисквания и разработка на функционалната архитектура на платформата.
Дейност3.Зад.2.1: Формулирането на изисквания към модула за извличане и обновяване на данни
Дейност3.Зад.2.2: Разработка на функционалната архитектура на платформата/системата.
168 478.00
156 766.94
Моделиране - разработка на концептуална и функционална архитектура на платформа в областта на дистанционния мониторинг и интелигентното управление на цялостни решения за ОВК и БГВ: Моделиране - разработка на концептуална и функционална архитектура на платформа в областта на дистанционния мониторинг и интелигентното управление на цялостни решения за ОВК и БГВ
67 500.00
76 064.88
Разработване на платформа – Разработване на изследователска платформа, софтуерно решение, демонстрирано в операционна среда за дистанционен мониторинг и интелигентно управление на цялостни решения за ОВК и БВГ от „Елдоминвест” ООД: Описание
Разработване на софтуерно решение. Разширяване и модифициране на база данни и знания, използвани в изследователската платформа.
Цели: Разработка на изследователска платформа, софтуерно решение, демонстрирано в операционна среда за дистанционен мониторинг и интелигентно управление на цялостни решения за ОВК и БГВ от "ЕЛДОМИНВЕСТ" ООД.
Описание на задачите в дейност №5
Д5 Зад.1: Разработка на софтуерно решение
Д5 Зад.2: Разширяване и модифициране на бази данни и знания за проблемната област, използвани в изследователската платформа.
492 197.17
453 210.70
Оценка на модели - тестване, валидиране и експерименти с разработената платформа за дистанционен мониторинг и интелигентно управление на цялостни решения за ОВК и БГВ : Цели: Тестване, валидиране и допълване на използвана система от структурата на база данни използвани в системните решения.
Описание на задачите в дейност №6
Д6 Зад.1: Тестване на изследователска платформа (SMART HUBS) за дистанционен мониторинг и интелигентно управление на цялостни решения за ОВК и БГВ.
Д6 Зад.2: Тестване, валидиране и допълване на използвана от система структура на база данни използвани в системните решения
Очаквани резултати:
•Изследователска програмна система.
202 228.00
185 556.39
Информираност и публичност: Описание
Проектът планира разходи за информация и комуникация с оглед изпълнение на задълженията в съответствие с разпоредбите на "Единен наръчник на бенефициента" за
прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020г.
Мерките за осигуряване на публичност предвиждат:
1. Всички генерирани по проекта документи ще визуализират факта, че проектът е получил финансиране от ЕСФ чрез ОП ИК;
2. Изработване и поставяне на информационни табели за дейностите по проекта;
3. Изработване и поставяне на постоянна табела с информация за проекта;
4. Поставяне на стикери върху всеки актив, закупен по проекта, включващи информация за финансовия принос на ЕС чрез ОП ИК.
520.00
480.00
Забележки:
Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN