Създаване на 10 нови работни места и осигуряване на устойчива заетост. : Текущата дейност е изражение на готовността и желанието на Работодателя да разкрие нови работни места в региона, като едновременно с това си осигури квалифицирана и материално осигурена работна ръка. Дейността ще се изпълни на два основни етапа, а именно:
Етап 1. Дефиниране на изискванията на работодателя и подбор на 10 лица от допустимите целеви групи: В процеса на изпълнение на етап 1 ще се направи анализ и ще бъдат определени ключовите изисквания на работодателя спрямо длъжността "Шивач" – код 75331014. За целта ще бъде изготвена конкретна длъжностна характеристика шаблон, в която ще се формулират минималните изисквания за образование, опит и умения, както и характеристика и условия на работата. Допълнително ще бъде взето решение за каналите за достигане до нективните лица (обяви, срещи, интервюта и др.), потенциални кандидати за работа, като за регистрираните безработни лица ще се разчита на ДБТ-Кърджали. В края на този етап, трябва да е налице списък на кандидатите за работа, на база на широко достъпна и прозрачна процедура.
Етап 2.
Наемане на работа на избраните след подбор лица от целевите групи: На одобрените от Кандидата лица ще бъде направено предложение за работа, като за регистрираните от тях като безработни ще бъде спазена процедурата на уведомяване чрез ДБТ-Кърджали. Кандидатът се ангажира да осигури заетост за период до 12 месеца на лица от допустимата целева група, като допускаме подписването на трудовия договр за различните лица да бъде по различно време, но съобразено (не по-късно) от старта на дейостите по обучение. Лицата ще се наемат по трудово правоотношение, уредено при условията на българското трудово и осигурително законодателство, при обичайните за длъжността стартово заплащане и други условия.
Ще спазим изискването, когато назначението не представлява нетно увеличение на броя на персонала в съответното предприятие в сравнение със средния брой на персонала през последните дванадесет месеца, длъжността трябва да е била овакантена поради пенсиониране по възраст, правомерно уволнение поради извършено нарушение, а не в резултат от съкращаване на персонал.
С цел постигане устойчивост на резултатите, планираме да запазим работното място за най-малко 12 месеца на минимум 50% от наетите в изпълнение на проекта проекта лица, след приключване на дейностите по проекта. |
60 000.00
|
60 000.00
|
Техническо обезпечаване на създадените нови работни места, посредством закупуване на необходимото производствено оборудване и обзавеждане.: В условията на затруднена икономическа реалност, всеки работодател се старае да запази и обезпечи работната си ръка. При все нуждата да бъдат разкрити нови работни места обаче, "МОДАК" ООД не си позволяваше да наеме нови лица поради невъзможността да обезпечи работните им места с подходящо работно оборудване и обзавеждане. Сега, когато се предоставя възможност едновременно с наемането на нови служители да се подсигури тяхното развитие, повишаване на работна квалификация, работни места и оборудване и по този начин съответно качеството на нашата продукция и дългосрочният ангажимент на новонаетите лица, намираме текущата програма за подгодящият за нас инструмент, който да спомогне за наемане на необходимите ни 10 нови служители.
С цел подобряване на качеството и количеството на продукцията си ни необходими служители на следните позиции:
1. Оператор на двойнопокривна трииглова петконечна машина - 1 лице;
2. Оператор на двуиглова четириконечна оверлог машина - 2 лица;
3. Оператор автоматична едноиглова двуконечна права машина - 2 лица;;
4. Гладач - парогенератор - 2 лица;
5. Оператор електронна илична машина прав илик - 1 лице;
6. Оператор автомат за изработване на илици - 1 лице;
7. Оператор едноиглова двуконечна копчена машина - 1 лице;
8. Оператор принтер за директен печат върху облекла - 1 лице;
9. Оператор - Термопреса - 1 лице;
Целта на Дейността е да се обезпечат материално създадените 10 нови работни места, чрез закупуване на производствено оборудване и обзавеждане.
Дейността включва изпълнение на следните етапи:
Етап 1.Провеждане на процедура за избор на Изпълнител ПМС № 118/20.05.2014 г. на доставка на производствено оборудване и обзавеждане, за съответните позиции:
1. Двойнопокривна трииглова петконечна машина - 1 бр.
2. Двуиглова четириконечна оверлог машина - 2бр;
3. Автоматична едноиглова двуконечна права машина 2бр;
4. Парогенератор - 1бр ( с 2 ютии);
5. Гладачна маса - 2бр;
6. Електронна илична машина прав илик /Автомат за изработване на илици/ - 1бр;
7. Едноиглова двуконечна копчена машина - 1бр;
8. Принтер за директен печат върху облекла - 1бр;
9. Термопреса - 1бр;
Етап 2. Доставка на на производствено оборудване , обзавеждане и облекло:
Закупеното оборудване, обзавеждане и облекло ще бъде доставено и използвано изцяло за нуждите на новозаетите работни места по проекта, съгласно технологията за изработка на облекла в производственото помещение в Шивален участък, който се състои от три поточни линии от и шевни машини. Към всяка шевна машина е прикрепена производствена маса , върху която се поставят скроените детайли. Извършва се ушиване на изделието, като изпълнението му е по операции. Шивачът изпълнява конккретна операция съгласно одобрената технология. Получавайки разкроените детайли ги центрова и съединява на шевната машина. При изпълнението им следи тигелите да не са разтегнати или набрани. Работата по ушиването на облеклото и най-трудоемката дейност от работния процес и изисква най-много на брой служители в сравнение с работата в другите участъци.
Закупеното оборудване с характер на Дълготраен материален актив, ще бъде осчетоводено като инвентар и ще се заприходи в амортизационния план на предприятието.
Закупеното оборудване с характер на Дълготраен материален актив, ще бъде застраховано, като за целта ще бъде избран изпълнител с избор без провеждане на процедура по ПМС № 118/20.05.2014г. за предоставяне на застрахователни услуги /имуществено застраховане/. За целта ще се сключи полица съгласно изискванията на Работодателя и общите условия на Застрахователя. Предназначението на закупеното оборудване ще бъде запазено от кандидата за срок не по-кратък от 5 години от датата на одобрение на окончателния доклад без прекъсване, с изключение на непредвидени обстоятелства. |
42 840.00
|
42 654.53
|
Провеждане на професионално обучение по професия 542050 Оператор в производството на облекло.: Във връзка с конкретната дейност предвиждаме да се проведе професионално обучение за 10 новонаети лица от целевата група, с цел покриване на образователно-квалификационните изиксвания на Работодателя за заеманата длъжност, а именно придобиване на 2-ра степен на професионална квалификация по професия 542050 "Оператор в производството на облекло" или еквивалентно образование, удостоверени със съответните документи съгласно чл. 38, ал. 2 и ал. 3 от ЗПОО (свидетелство).
За целта ще се премине през няколко етапа, както следва:
Етап 1.Провеждане на процедура за избор на Изпълнител ПМС № 118/20.05.2014 г.на услуга с предмет " Провеждане на професионално обучение и обучение по ключови компетенции" (обща за Дейности 3 и 4), включваща за дейност 3 курс на обучение за придобиване на професионална квалификация по професия 542050 "Оператор в производството на облекло", при следните параметри:
1. Наименование и код на професията, и код на специалността;
2. Хорариум на обучението продължителност не по-малка от 660 учебни часа(45 минути) - 542050 "Оператор в производството на облекло";
2.1. Теория - не повече от 50% от учебните часове;
2.2. Практика - не по-малко от 50% от учебните часове;
3. Брой на обучаваните лица - 10 лица;
4. Документ, доказващ завършеното обучение - свидетелство за професионална квалификация.
5. Място на провеждане - Шивашки цех на Работодателя в община Кърджали, село Резбарци;
6. Форма на обучение - смесена/присъствена/дистанционна (допустима само за теория);
7. Програма за обучение (съгласно предложена лицензирана програма);
8. Всички разходи по обучението са включени в общата цена на договор за обучение;
9. Предложени График на обучението, преподаватели и учебни материали, подлежащи на одобрение от Работодателя.
10. Изискване за правосубектност на обучаващата организация., съгл.чл.18 от ЗПОО, както и за капацитет и опит в провеждането на такива обучения.
Етап 2. Провеждане на същинското обучение за придобиване на професионална квалификация по професия 542050 "Оператор в производството на облекло", включващо:
- Определяне на преподаватели за теория и практика;
- Изготвяне и съгласуване на График за обучение;
- Осигуряване на учебни материали, пособия и консумативи за теория и практика;
- Осигуряване на презентационна и компютърна техника (при нужда);
- Провеждане на учебни часове по график;
- Водене на учебен дневник на преоподавателя;
- Провеждане на междинни тестове (за всеки модул);
- Провеждане на държавен изпит по теория и практика;
- Издаване и връчване на свидетелства за придобита квалификация по професия, за всички успешно завършили;
- Изготвяне на финален доклад от изпълнителя за проведената дейност по професионално обучение и приемане на свършената работа от работодателя. |
12 000.00
|
12 000.00
|
Провеждане на обучение по ключови компетенции за 10 лица по „Дигитална компетентност“ и „Общуване на чужди езици": Във връзка с конкретната дейност предвиждаме да се проведе обучение по ключови компетенции за 10 лица по „Дигитална компетентност“ (45 уч. часа - Работа с MS Windows и ползване на специализиран софтуер) и „Общуване на чужди езици" (300 уч.часа на 3 нива - Английски език А1, А2 и B1), с цел покриване на изисквания за ключови умения на Работодателя за заеманата длъжност, а именно породените от специфични обстоятелства такива: 1.необходимост от владеене на Английски език за във връзка с изискването на чуждестранни крайни клиенти и партньори за осъществяване на перманентен качествен контрол на място в производството от техни супервайзори, по отношение на произвежданите на ишлеме за международни марки продукти, както и от възможността за включване на чуждестранни партньори, като съдружници в дружеството на кандидата; 2.Наличието на определено ниво на "Дигитална компетентност" по отношение предстоящото внедряване и използване на автоматизирана компютърна система за въвеждане на персонални самоотчети от работещите за изработеното време и произведената продукция (направени операции), на база на които ще се калкулира изпълнението на индивидуалните норми и производителност на труда, което от своя страна ще даде възможност за реализиране на обективна и ефективна вътрешна система от бонуси.
За целта ще се премине през няколко етапа, както следва:
Етап 1.Провеждане на процедура за избор на Изпълнител ПМС № 118/20.05.2014 г.на услуга с предмет "Провеждане на обучение по ключови компетенции за 10 лица по „Дигитална компетентност“ и „Общуване на чужди езици", включваща за дейност 4 курс на Провеждане на обучение по ключови компетенции за 10 лица по „Дигитална компетентност“ и „Общуване на чужди езици", при следните параметри:
За "Дигитална компетентност" (Работа в MS Windows и ползване на специализиран софтуер)
1. Хорариум на обучението - 45 учебни часа (45 минути);
1.1. Теория - максимум 20 уч.часа
1.2. Практика - минимум 25 уч.часа;
2. Брой на обучаваните лица - 10 лица;
3. Документ, доказващ завършеното обучение - сертификат.
4. Място на провеждане - Шивашки цех на Работодателя в община Кърджали, село Резбарци;
5. Форма на обучение - смесена/присъствена/дистанционна (допустима само за теория);
6. Програма за обучение (съгласно предложена утвърдена програма);
7. Всички разходи по обучението са включени в общата цена на договор за обучение;
8. Предложени График на обучението, преподаватели и учебни материали, подлежащи на одобрение от Работодателя.
9. Изискване за капацитет и опит в провеждането на такива обучения на обучаващата организация.
Етап 2. Провеждане на същинското обучение по ключови компетенции за 10 лица по „Дигитална компетентност“ и „Общуване на чужди езици", включващо:
- Определяне на преподаватели;
- Изготвяне и съгласуване на График за обучение;
- Осигуряване на учебни материали, пособия и консумативи за теория и практика;
- Осигуряване на презентационна и компютърна техника (при нужда);
- Провеждане на учебни часове по график;
- Водене на учебен дневник на преоподавателя;
- Провеждане на междинни тестове (за всеки модул);
- Провеждане на държавен изпит по теория и практика;
- Издаване и връчване на сертификати за преминат курс на обучение по ключови компетенции;
- Изготвяне на финален доклад от изпълнителя за проведената дейност по професионално обучение и приемане на свършената работа от работодателя. |
9 500.00
|
9 500.00
|
Публичност и визуализация по проекта.
: Целта на дейността е да се информира обществеността за целите и дейностите по проекта и ролята на ЕС , Националния бюджет и ОП "РЧР 2014-2020" за предоставяне на финансовата помощ за неговата реализация. Дейността включва дейности в следната последователност:
Етап 1. Избор на изпълнител без провеждане на процедура по ПМС № 118/20.05.2014 г. за услуга по "Публичност и визуализация", включваща:
1.Изработка и поставяне на два броя плакат за визуализация и публичност . Плакатите за визуализация ще съдържат логото на ОП «РЧР» и всички необходими обозначения. Плакатите за визуализация са предназначени за базата в село Резбарци, като единият ще бъде поставен от външната страна на сградата, а другият на видно място вътре в нея. Минималният допустим размер на плаката е А3.
Плакатът следва да съдържа следните текстова и визуална информация::
- емблемата на ЕС и упоменаването „Европейски съюз";
- наименованието на съфинансиращия фонg;
- общото лого за програмен период 2014-2020, със съответното наименование на финансиращата програма;
- наименованието на проекта и главната му цел;
- общата стойност на проекта, както u размера на европейското u националното съфинансиране, представени в български лева;
- начална и крайна дата на изпълнение на проекта.
2.Отпечатване на 300 бр. дипляни, с информация за провежданите дейности по проекта. При стартиране на проекта ще бъдат изработени и отпечатани дипляни, които ще съдържат кратка информация за целите, дейностите по проекта и очакваните резултати. Те ще бъдат с технически параметри - А4, цветни, гланц, двустранни, мин. 80 г./м3 Дипляните ще бъдат разпространявани сред обществеността, с оглед популяризиране на настоящия проект, както и разпространение на идеята на проекта, която може да се приложи във всякакви фирми, независимо от бранша и големината на организацията. Брошурите, публикациите и сертификатите от проведени обученuя, слеgва да съgържат:
- емблемата на ЕС;
- упоменаванеmо "Европейскuя съюз";
- наименованието на съфинансиращuя фонg - ЕСФ;
- общото лого за програмен период 2014-2020 г., със съответното наименование на финансиращата програма - ОП РЧР;
- наименованието на проекта;
- адреса на единния информационен портал.
3.Публикации в местни вестници и интернет издания - 6 бр. (3 във вестник и 3 в интернет издание). Те са предназначени за информиране за старта на проекта, обявите за търсене на неактивни лица и за края на проектните дейности. Първите публикации трябва да съдържат подробна информация за одобренuя за финансиране проект, като планираме да бъде направена в рамките на 10 gнu от датата на възлагане на дейността по "Публичност и визуализация". Всеки материал трябва да съдържа минимум следната информация:
- емблемата на ЕС;
- упоменаването "Европейския съюз";
- наименованието на фонgа;
- общото лого за програмен период 2014-2020г., със съответноmо наименование на финансиращата програма;
- наименование на проекта;
- общата стойност на проекта, както и размера на европейското и националното съфинансиране, представени в български лева.
Етап 2. Провеждане на същинските дейности по "Публичност и визуализация". Всички дейности трябва да се изпълнят в съответствие с изискванията на Единния наръчник на бенефициента за прилагане правилата за информация и комуникация 2014-2020 г, а именно:
- указва съфинансирането от фондовете на ЕС на проекта, чрез поставяне, в съответствие с графичните изискванuя u правилата за визуална идентичност на: емблема на ЕС, общото лого за програмен период 2014-2020г. и упоменаване на ЕСФ .
- във вcekи документ, свързан с изпълненuето на проекта, когато се използва за обществеността или за yчастнициme, включително вceки присъствен списък или друг
доказателствен материал, се посочва, финансиращата оперативна програма РЧР и подкрепата на ЕСФ.
- публикациите на старта и дипляните ще включват кратко описанuе на проекта, включително на неговите цели и резултати, като откроява финансовата подкрепа от Европейския съюз; |
2 800.00
|
2 440.00
|
Управление на проекта.: Дейността е от ключово значение за цялостното изпълнение на проекта и целта й е да гарантира качествено изпълнение на дейностите, ефикасно и ефективно управление на разходите по бюджет, посредством правилно управление на процесите по планиране, реализация, отчетност и контрол.
В дейността се включва екипа за управление, състоящ се от Ръководител и Счетоводител, с разписани детайлни квалификация и отговорности.
Дейността е съставена от следните етапи:
Етап 1. Сформиране на екип, материално обезпечаване, организация и планиране на дейностите, включваща:
- издаване на заповед и сключване на договори с екипа за управление, включително и определяне на детайлни характеристики за позицията/длъжността;
- график за провеждане на избор на изпълнители по отделните дейности, съгласно ПМС № 118/20.05.2014 г. и тяхното възлагане;
- актуализиране на графика за провеждане на дейностите (при нужда);
- материално обезпечаване на екипа, посредством осигуряване на офис, 2 работни места, телефон/интернет свързаност/, копирна и принетерна техника (собствена или наета) и доставка на канцеларски материали и консумативи.
Етап 2. Провеждане на дейностите и мониторинг на изпълнението, включително:
- подготвяне на план за вътрешен мониторинг, включващ всички проектни дейности;
- изпълнение на планираните дейности, съгласно индикативен график, сключени договори /възложени дейности/ с изпълнители; определяне на конкретен график за всяка една дейност;
- провеждане на перманентен вътрешен мониторинг на всички дейности, включително спазването на общите условия на договора за безвъзмездна помощ;
- участие в упражняването на външен мониторинг на изпълнението от странана ДО или друг компетентен орган.
Втап 3. Отчет и оценка на изпълнението на проекта:
- изготвяне на отчет (доклад) за всяка една дейност от изпълнителя; документиране и съхранение на записите от дейността;
- изготвяне на междинни и финален (краен) технически и финансов отчети (доклади) по проекта, включително и утвърдени статистически форми;
- изготвяне на искане за възстановяване на изразходени средства по проекта и предоставянето им на ДО;
- отчети справки за вътрешни нужди на управлението на проекта (Управителя).
- вътрешната оценка за изпълнението на проекта, която ще обхваща както индикаторите за изпълнение , така и сериозността на срещаните проблеми, ефекта от цялостното изпълнение на проекта върху развитието на предприятието (по основни финансови показатели и общ имидж). |
14 100.00
|
14 101.00
|