Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 175 дървета
English

Програма: Региони в растеж

Район за планиране: Столична

Описание

Проектното предложение „Грижа в дома в община Луковит“ ще осигури помощ и подкрепа на минимум 97  лица с увреждания и възрастни в невъзможност за самообслужване на територията на общината.  Проектът ще разширени възможностите  на патронажната грижа чрез почасови мобилни интегрирани здравно-социални услуги в дома на нуждаещи се лица, в зависимост от техните идентифицирани потребности. Екипът за предоставяне на новия вид услуга включва: 30 домашни помощници, медицински сестри, рехабилитатор, психиатър, социални работници, специализирани за работа с лица с тежки увреждания, психолози, както и диспечер и шофьор. Предвиждаме обучение и супервизия за персонала - начално за новопостъпилите и надграждащо за останалите.  Услугите ще се предоставят мобилно и по график. За целта ще бъде използвано моторно превозно средство, закупено по „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания“, необходимо за бърз транспорт на екипа на услугата и ще позволи предоставянето ѝ във всички населени места на общината, вкл. на най-отдалечените от общинския център.
На лицата от целевата група ще се предоставя информация от здравните експерти, относно превенция и профилактика на здравето и социално значими заболявания, като при нужда ще бъдат осигурявани консултации с други специалисти. 
В рамките на проекта ще бъдат осигурени средства за закупуване на работно облекло, вкл. лични предпазни средства за персонала на услугата, разходи за трудова медицина, както и материали и консумативи за медицинските грижи.
Срокът на проекта е 24 месеца, а почасовите мобилни интегрирани услуги ще бъдат предоставяне за период от 22 месеца.

Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Предоставяне на грижа в дома: Настоящият проект ще надгради дейностите по договор BG05M9OP001-6.002-0016-C01, Процедура BG05M9OP001-2.119 "Патронажна грижа+ -Компонент 3" , където са обхванати 60 потребители. В настоящият проект ще бъдат обслужвани 97 нуждаещи се лица от целевите групи: възрастни хора в невъзможност за самообслужване и хора с увреждания. В подготвителен етап - първите два месеца от изпълнението на проекта ще се събират на заявления за включване в услугата, като социален работник ще изготви оценка на потребностите и план за грижи. Ще бъде извършен подбор на персонал и обучения за лицата, които за първи път ще предоставят грижи в домовете на хората, както допълнителни обучения за специализираните домашни помощници, които ще се грижат за лица в невъзможност за самообслужване или за лица с агресивно и проблемно поведение. По време на изпълнение на услугата ще се осъществява супервизия на персонала. Дейността включва предоставяне на почасови мобилни интегрирани здравно- социални услуги по домовете и психологическа подкрепа за възрастни хора в невъзможност за самообслужване и лица с увреждания, вкл. и в контекста на пандемични ситуации, както и доставка на храна, хранителни продукти и продукти от първа необходимост, като е допустимо заплащане на битови сметки, заявяване и получаване на неотложни административни и битови услуги (със средства на потребителите). По график специалисти да посещават домовете и предоставят специализирана грижа за лицата от целевата група. Предвиждаме да създадем мобилен екип от специалисти: три медицински сестри, рехабилитатор, двама психолози, един психиатър, двама социални работници, специализирани в работата с лица с психични увреждания, Алцхаймер и умствена изостаналост. Специалистите ще се ангажират освен с пряката грижа за лицата от целевата група и с предоставяне на информация за превенция и профилактика на здравето и социално значими заболявания. Предвиждаме дейността да продължи 24 месеца, 2 месеца подготвителен етап и 22 месеца реално предоставяне на услугата. 959 209.74 360 082.69

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.