Организация и управление на проекта: С цел успешно управление и изпълнение на проекта ще се сформира екип от експерти, които ще ръководят и координират проектните дейности в съответствие с клаузите на сключения с Управляващия орган договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ. Екипът е съставен от експерти от различни области, имащи отношение към успешното изпълнение на дейностите по проекта.
Екипът за управление на проекта (ЕУП) ще изпълнява следните задачи:
• изготвяне на подробен план за действие за изпълнението на предвидените по договора дейности;
• осигуряване на постоянен контрол на място върху изпълнението на проектните дейности;
• извършване на своевременната подготовка и провеждане на предвидените тръжни процедури, както и да осъществява контрол върху изпълнението на договорните задължения на определените изпълнители/доставчици;
• своевременно изготвяне и представяне на изискваните технически и финансови отчети по изпълнението на проекта, и да осъществява ефективна комуникация с Управляващия орган.
Успешното изпълнение на проекта се основава на добро техническо и финансово управление на предвидените по договор дейности. То предполага екип от експерти, които задълбочено познават различните аспекти, свързани със спецификата на управлението на дейности както в компанията, така и в проектен формат.
ЕТАПИ:
1. За максимално постигане на заложените по настоящия проект цели и резултати ще бъде изградена вътрешна система за мониторинг и оценка на изпълнението. Основната цел на тази система ще бъде да осигури текущ контрол върху изпълнението на дейностите и заложените резултати.
В процеса на изпълнение се предвижда провеждането на технически и финансов мониторинг на предвидените по проекта дейности, на базата на които ще бъдат изготвяни и исканията за междинни плащания. Пряката отговорност за осъществяване на контролните функции носи Ръководителят на проекта, които ще бъде подпомаган от координатора по отношение на техническия мониторинг и от счетоводителя по отношение на финансовия мониторинг.
Основен елемент в системата за мониторинг и контрол ще бъдат регулярните срещи на екипа с цел да се синхронизират действията и текущите задачи на всички негови членове, да се следи напредъка на проекта и спазването на междинните срокове за изпълнение, както и постигането на междинните резултати.
2. Екипът по проекта ще проследява напредъка на проектните дейности и в случай на необходимост ще предлага предприемане на корекции в графика за изпълнение и/или други корективни действия за успешното изпълнение и приключване на проектните дейности и отчетността по проекта.
|
9 875.52
|
9 194.88
|
Осигуряване на заетост на безработни и/или неактивни лица в "Крон Секюрити" ООД: Към настоящия момент фирмата разполага с 798 души персонал, с които се покриват нуждите на компанията, така че да обслужва качествено, ефективно и успешно своите клиенти. Фактът, че "Крон Секюрити" ООД планира да разраства дейността си и да разгърне и утвърди дейността в областта на охраната със сигнално-охранителни системи (СОТ), обуславя необходимостта от наемането на нови хора. Схемата за безвъзмездна помощ "Ново работно място 2015" към ОПРЧР осигурява изключително добра възможност за подкрепа за дружествата, решили да се развиват и да разширяват обхвата на дейността си. Предвиждат се да се назначат още 10 служители на следните длъжности:
1. Началник патрул – 1 бр.;
2. Патрул Служби сигурност – 9 бр.
Предвижда се всички новонаети лица (10 души) да бъдат представители на специфичните категории - Безработни младежи до 29 г. вкл. и лица над 54-годишна възраст. Предметът на дейност на команията - охранителна дейност, в голяма степен е свързан с по-голяма физическа активност и движение от страна на служителите и поради тази причина специфичната група на младежите е изключително подходяща. От друга страна, специфичната група на лицата над 54-годишна възраст също е много подходяща за охранителната дейност, тъй като сред тях има изключителни професионалисти, бивши служители на държавните служби - МВР, МО и др. Все пак, поради стремежа на дружеството да отговори в най-голяма степен на изискванията на Насоките за кандидатстване по настоящата Схема за безвъзмездна финансова помощ, и поради факта, че на практика лицата ще бъдат наети в началото на следващата календарна година, коректно е да се заложи, че минимум 50% от заетите лица, т.е. минимум 6 души от новоназначените ще бъдат представители на описаната по-горе целева група.
Етапи:
1. Издаване на заповед за откриване на нови работни места по посочените длъжности и определени бройки - Управителят на дружеството издава заповед, в която са посочени конкретните нови длъжности (с кодове) и бройки, съобразени със заложените в одобрения проект. В заповедта се определят срокове за изпълнение, както и всякакви други изисквания за максимална ефективност на изпълнение.
2. Проучване на регистрираните към момента безработни лица в ДБТ - Получаване на актуална информация от местните ДБТ относно наличните лица, които да отговарят на търсените по проекта длъжности с посочени характеристики и бройки. Подбиране на най-подходящите за целите на проекта.
3. Проучване на неактивни лица от други външни източници - Събиране на информация от местни специализирани училища, техникуми, университети, лицензирани институции за проведени курсове и издадени подобни квалификации/сертификати и др. Подбиране на най-подходящите за целите на проекта.
4. Изготвяне на обобщен доклад на база събраната информация по етап 2 и 3 и конкретни предложения за всяка свободна позиция. Екипът по проекта обобщава цялостната информация и данни, с които разполагат до настоящия момент, разглежда всички реални възможности и изготвя предложения с най-подходящите безработни/неактивни лица за всяка една длъжност, съобразени с целите на проекта, както и с търсените специфични категории - Безработни младежи до 29 г. вкл. и лица над 54-годишна възраст.
5. Назначаване на избраните лица - след направения избор от конкретни лица, които отговарят на търсените от компанията служители, екипът по проекта се свързва с тях и ги кани да подпишат своите трудови договори, длъжностни характеристики и други документи, свързани с назначаването им във фирмата.
Така описаните етапи на изпълнение на дейността гарантират в максимална степен откриването на най-подходящите служители, така че от една страна да бъдат максимално ефективни за компанията, а от друга страна да им се предоставят максимално добри условия на труд, за да се осигури трайна заетост на лицата. Целта е тези служители да бъдат задържани дългосрочно, да се специализират в работния процес, да придобият нови умения и знания.
|
79 681.14
|
67 454.27
|
Закупуване на оборудване и обзавеждане за новосъздадените работни места: Фирмата има разгъната организационна структура - 798 служители, охраняващи близо 160 обекта на територията на цялата страна , централен офис в София , регионални офиси във всички областни градове и над 35 представителства в по-малките градове. Връзката между офисите и представителствата е онлайн, стационарна и мобилна. Фирмата разполага с автопарк от 22 служебни брандирани автомобила.
Фирмата разполага с контролно-аварийни патрули /КАП/, които осъществяват денонощни рутинни и внезапни проверки на охраняваните обекти, реагират и оказват съдействие на охранителите при аварийни ситуации, поддържат връзка с ОДЦ и дежурните охранители. „Крон Секюрити” ООД разполага с цивилна група за оперативен контрол на охраняваните обекти, която извършва негласни проверки на охранителите и докладва за резултатите на ръководния състав. „Крон Секюрити” гарантира пълен и постоянен контрол на охранителната дейност, като за по-качествено изпълнение на охранителната услуга назначава за своя сметка ръководители, пряко отговарящи за охраната на поверените ни обекти.
Във връзка с разрастването и утвърждаването на дейността в областта на охраната със сигнално-охранителни системи (СОТ) дружеството предвижда освен да наеме нови служители (безработни и неактивни лица), да закупи и специализирано оборудване за техническото осигуряване на работните места и за ефективното изпълнение на проекта:
1. 1 бр. Радиостанция – за ефективното изпълнение на задълженията на Патрул Служби сигурност; Минимални характеристики: Честотен диапазон: VHF версия: 134-174 MHz; UHF версия: 400-470 MHz, Брой канали: 8, Канално отстояние: 12.5/20/25 kHz;
2. 1 бр. Преносим компютър – за Началник патрул; Минимални характеристики: мин. 15,6 инча, CorrI 5, 160 GB hard, 4 GB RAM
3. 10 бр. Таблет – за ефективното изпълнение на задълженията на Патрул Служби сигурност; Минимални характеристики: DISPLAY 8.0" IPS MULTITOUCH, RAM 1GB, ROM 16GB, WIRELESS 802.11 B/G/N BLUETOOTH, GPS, micro USB, micro HDMI port
4. 10 бр. Телефон – за ефективното изпълнение на задълженията на Патрул Служби сигурност; Минимални характеристики: БАТЕРИЯ: LI-ION 2000 MAH, ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА: ANDROID, ПРОЦЕСОР: QUAD-CORE 1.2 GHZ, TFT CAPACITIVE TOUCHSCREEN, KAMEРA: 5 MP, ВЪТРЕШНА ПАМЕТ: 4 GB, 768 MB RAM
5. 20 бр. Комплект работно облекло (зимен и летен) – по два (2) комплекта за 10-те новоназначени служители. Комплкетът работно облекло съдържа: Яке – зимно, Елек, Шапка, Пуловер, Панталон, Риза с дълъг ръкав и Риза с къс ръкав;
6. 10 бр. Обувки зимни – за 10-те новоназначени служители;
7. 10 бр. Обувки летни – за 10-те новоназначени служители;
Техническото обезпечаване на новоразкритите работни места, както и осигуряването на специално работно облекло за новоназначените служители ще доведе до оптимизиране на работния процес, повишаване на количеството и качеството на услугите, както и по-бързото обслужване на клиентите на "Крон Секюрити" ООД.
Етапи:
1. Избор на доставчик/доставчици съгласно процедурите и изискванията в ПМС № 160/2016г. и ЗУСЕСИФ;
2. Сключване на договор/и за доставка на оборудването;
3. Плащане на фактура/и по договора/и;
4. Доставка/и на оборудването;
5. Въвеждане в експлоатация и тестване на оборудването;
6. Подписване на приемо-предавателен протокол.
|
18 619.00
|
18 262.00
|
Информиране и публичност на проекта: Предложените в настоящия проект на мерки за информиране и публичност са съгласно правилата на Регламент на ЕК 1828/2006 относно общите правила за приложение на регламент 1303/2013 на Европейския паралмент и на Съвета от 17 декември 2013 за определяне на общоприложими разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд, Кохезионния фонд, Европейския земеделски фонд за развитие на селските рейони и Европейския фонд за морско дело и рибарство и гарантират изпълнението на мерките за публичност, с оглед акцентиране върху комуникацията, прозрачността и визуализацията.
Предвидените по проекта дейности и съответните резултати от изпълнението на проекта ще бъдат популяризирани пред обществеността като за целта бъдат спазвани стриктно изискванията на Националната комуникационна стратегия 2014-2020 г и на Единен наръчник на бенефициента за прилагане на правилата за информация и комуникация 2014-2020 г. В съответствие с подписания договор, кандидатът ще предприеме множество необходими за популяризиране на получената безвъзмездна помощ действия чрез наемане на външен изпълнител, а именно:
• Публикуване на 2 прес-съобщения в медиите във връзка със стартирането на проекта и резултатите от изпълнението му;
• Една (1) информационна табела с данни на проекта за оповестяване на участието на ЕС с всички задължителни реквизити
• Стикери – ще бъдат залепени на оборудването и обзавеждането, предвидени за закупуване по проекта.
Прессъобщенията за медиите ще бъдат изготвени в началото и в края на проекта, като целта е при старта на дейностите да се популяризират планираните активности и очакваните резултати, а при приключването – да се отбележи постигнатия напредък, ползите за работещите и за самия работодател в резултат на отпуснатото европейско финансиране.
Постоянната информационна табела, която ще бъде изработена, ще бъде поставени на видно място в централния административен офис на компанията в гр. София.
Стикерите ще бъдат поставени на оборудването и обзавеждането, които са предвидени да се закупят за целите на създаването на новите работни места в дружеството.
ЕТАПИ:
1. Избор на външен доставчик на описаните дейности по визуализация и публичност;
2. Изработване и публикуване на първото прессъобщение за старта на проекта;
3. Изработване на дизайн, одобрение и изработване на стикерите за оборудването и обзавеждането и на информационнaтa табелa;
4. Поставяне (залепване) на стикерите върху оборудването и обзавеждането, закупени по настоящия проект;
5. Поставяне на видно място на петте (5) информационни табели;
6. Изработване и публикуване на второто прессъобщение за постигнатите резултати при изпълнението на проекта.
|
1 100.00
|
965.00
|