Изграждане на екопътека: В момента пътеката е изцяло горска - отъпкана земя, застлана с шума и трева. Подходът е с няколко стоманобетонови стъпала и около 100 метра бетонова настилка. В малки участъци се забелязват по няколко квадратни метра тротоарни плочи. Предпазен парапет има само в началото на пътеката. Съществуващата беседка в края на пътеката, до трите бора, е амортизирана. В проекта са заложени следните елементи и мероприятия: 1. Входна арка, изработена от дървен материал с наименованието на пътеката; 2. Информационни табели, които ще разказват историята на града и пътеката, като и съществуващата флора и фауна в района; 3. Монтиране на нова беседка за подслоняване на туристите при неблагоприятни условия, която да се използва за отдих и храна;4. 6 броя пейки за отдих; 5. Соларни осветителни тела, които да осигуряват необходимия комфорт в по-тъмните часове на денонощието, същевременно да използват слънчевата светлина за зареждане на батериите; 6. Предпазен дървен парапет по цялата дължина на пътеката, с цел избягване на инциденти по време на прехода; 7. Почистване, подравняване на терена и разширяване на пътека до 1.20 м., там където теренът позволява. Целта е качващите се и слизащи туристи спокойно да могат да се разминават; 8. Предвидени са пет къта за отдих на туристите. Ще бъдат формени уширения на пътеката, като по този начин местата за почивка няма да пречат на движението на туристите. В проекта е предвидено местата за отдих да бъдат на 50м. Разстояние едно от друго. Тъй като теренът на места е скалист и не позволява подравняване, разстоянието може да бъде намалено или увеличено, така че пейките да бъдат монтирани в по-равен участък; 9. Изпълнение на каменна настилка от пясъчник или гнайс с подложка от сипица. Сипицата предварително трябва да се трамбова. Естествените материали чудесно ще се впише в горската среда и ще допринесе за по-лесното преодоляване на денивелацията; 10. Монтиране на кошчета за отпадъци в непосредствена близост до кътовете за отдих; 11. Монтиране на декинг от сибирска лиственица непосредствено пред беседката. Сибирската лиственица е изключително твърд материал и е устойчив на гниене, атмосферни влияния и вредители. Декингът да бъде подреден върху предварително направена дървена скара от бичмета, монтирани върху бетоновата настилка; 12. Реновиране на бетоновата настилка.
Изпълнението на мероприятията по ЗБУТ и в двата описани основни етапа в т.1 (ЕТАП 1 и ЕТАП 2) се разделя условно на организационни етапи по ЗБУТ, без това разделяне да има задължителност за плащания, смени на персонал, доставки, договорености с подизпълнители други подобни мероприятия.
Организационните етапи по ЗБУТ по конкретния строеж са следните:
• първи етап – подготовка на площадката;
• втори етап – демонтажни работи;
• трети етап - груб строеж (направа на изкопи, стоманобетонови елементи и обратен насип);
• четвърти етап – изпълнение на инсталации (осветление) и дървени конструкции (арка, табели, парапети);
• пети етап – вертикална планировка, довършителни работи (настилки, кошчета, пейки). |
105 600.00
|
0.00
|
Упражняване на строителен и авторски надзор при извършване на СМР, свързано с изграждане на екопътека: Целта на Дейност 2 е да се окаже необходимия контрол над строителния процес, да се изготви необходимата документация и безпроблемното въвеждане на обекта в експлоатация. Така ще бъде гарантирано, че елементите на проектните интервенции ще бъдат изпълнени в съответствие с установените стандарти за качество, както на използваните материали, така и на самата работа. В обхвата на мярката ще бъдат изпълнени следните дейности:
1) Упражняване на строителен надзор: Необходимостта от тази активност е обоснована от изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ) за строг контрол върху строителния процес и категорията на строежа, съгласно Наредба №1/30.07.2013 г. за номенклатурата на видовете строежи. Дейността ще бъде възложена на външен изпълнител, избран по реда на ЗОП. В ангажиментите на строителния надзор ще бъдат включени: откриване на строителната площадка, заверка на заповедна книга, съставяне на актове по време на строителството, изготвяне на окончателен доклад (акт 16) до Дирекция за национален строителен контрол (ДНСК), Районна дирекция за строителен надзор (РДНСК) или общината, подготвяне на пълен комплект документация за въвеждане на съоръжението в експлоатация, съблюдаване на нормите (правилата) за безопасност на труда. Строителния надзор ще осигури законосъобразно започване , изпълнение и приключване на на строително-монтажните работи, пълно и правилно съставяне на актовете и протоколите по време на строителството, коректно изпълнение на СМР съобразно одобрения инвестиционен проект и съществуващите изисквания, контрол за спазване на условията за безопасност на труда, качеството на влаганите строителни материали и изделия, както и съответствието им с нормите за безопасност, правилно изпълнение на СМР.
2) Упражняване на авторски надзор: Авторският надзор ще бъде оказван от проектанта, изготвил техническата документация по смисъла на Наредба №4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. Целта му е да се съблюдават процесите на извършване на строителните дейности, както и спазването на параметрите на техническия проект. Осъществяването на авторски надзор от проектанта ще включва следните активности: контрол на строителната площадка във връзка с качеството на строителните работи и стриктното спазване на проекта, консултации на строителната площадка при изпълнение на обекта, участия в срещи и заседания, свързани с реализацията на обекта, съдействие при избор на материалите за изпълнение на строителните работи, изработване на допълнителни чертежи на детайли или извършване на допустими от закона промени в проекта, чрез отразяването им в екзекутивните чертежи. След извършване на СМР, ще бъдат изготвени съответните констативни актове за установяване на годността и приемане на строителните дейности и съответствието на вложените строителни материали. Дейността e възложена на проектанта, изготвил пълната проектно-сметна документация с Договор. |
3 112.00
|
0.00
|
Организация и управление на проект: Целта на тази дейност е да се създаде необходимата управленска организация, административна подготовка и мобилизация на всички ресурси за правилното, навременно, целесъобразно и законосъобразно подготвяне и изпълнение на проекта, при одобрението му от страна на УО на програмата и сключване на административен договор. Необходимостта й се основава на желанието за качествено изпълнение на проекта и достигане на планираните цели, задачи и резултати. Дейността по управление на проекта ще бъде възложена на външен изпълнител, след провеждане на процедура по реда на ЗОП. Основните задължения на външната консултантска помощ за управление на проекта ще бъдат:
1) Административна подготовка за изпълнението на проекта – Ще бъде създадена необходимата административна организация за изпълнение на проекта; мобилизиране на необходимите финансови, човешки и материални ресурси; изготвяне на процедури за проследяване и мониторинг, правила за документооборот и архивиране, и др.
2) Избор на изпълнители на дейностите по проекта – Изискването за осъществяването на тази дейност произхожда от разпоредбата на чл.5 на ЗОП и изискванията за разходване на публични средства, регламентирани в Условията за кандидатстване по настоящата процедура. Изборът на изпълнители на проектните дейности ще бъде осъществен съгласно изискванията на ЗОП и при спазване на критериите за най-добра цена, гаранции за качество на работата и време за изпълнение. Консултантът ще съдейства за:
а) подготовката на тръжните досиета, а същинското провеждане на процедурите за възлагане изпълнението на реконструкцията на въжен мост над река Искър за стадиона, гр. Своге и оказването на строителен надзор, както и сключването на договори ще бъде отговорност на бенефициент;
б) подготовката на договор за упражняване на авторски надзор с проектанта, изготвил пълната проектно - сметна документация, а същинското сключване на договора ще бъде отговорност на бенефициента.
3) Отчетност на проекта – В обхвата на тази мярка ще бъдат изготвяни необходимите технически и финансови отчети, справки и други документи по проекта, изисквани от УО на ПРСР 2014-2020, МИГ или ръководството на кандидата. Осъществяването на счетоводната отчетност на проекта ще бъде ангажимент и отговорност на бенефициента.
4) Провеждане на регулярни работни срещи на екип за управление на проекта.
В рамките на управлението на проекта ще бъде осъществяван вътрешен контрол върху неговото изпълнение от бенефициента. Идеята ни е чрез регулярни проверки да се установява актуалното състояние на оперативните дейности по проекта и да се предприемат регулиращи мерки при констатирани отклонения, за да не се допускат до рискови състояния. |
1 056.00
|
0.00
|