Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 56 498 дървета
English

Програма: Транспорт и транспортна инфраструктура

Район за планиране: Всички

Описание

"Рила Ангус" ЕООД е регистриран земеделски производител отглеждащ говеда за угояване от месодайната порода Абърдийн Ангъс. Всички отглеждани животни във фермата са високоселектирани и с пълно родословие от породата Абърдийн Ангус, като от създаването си през 2018 г. до момента във фермата се използва само най-високо качество Ирландски и Канадски генетичен материал, което се отразява пряко върху качеството и търсенето на угоените животни от фермата.  Животновъдния обект на "Рила Ангус" ЕООД е позициониран в землището на гр. Рила, област Кюстендил -планински район. С инвестиционното предложение се цели закупуване на специализирана земеделска техника и оборудване за нуждите на животновъдния обект в гр. Рила , като по този начин се модернизират основни мероприятия в стопанството.
Проектното предложение е насочено към няколко направления на модернизация в животновъдното стопанство. Както стана на въпрос по-горе "Рила Ангус" отглежда високоселтирани животни от една от най-престижните месодайни породи говеда -Абърдийн Ангус. Стандартно за всяко животновъдство храненето и хигиената са основни фактори за доброто здравно състояние на животните, качеството на продукцията и рентабилността на производство. С тази връзка е съобразена и инвестицията по проектното предложение, като е даден тласък на механизацията чрез която все по-качествено да се извършват описаните по-горе дейности. Проектното предложение е насочено към развитие на фермата и оптимизирането на ежедневните мероприятия в нея, като се разчита на внедряването на нови технологии и тенденции в месодайното говедовъдство.
Инвестицията е насочена към цялостна модернизация и оптимизация на основните мероприятия във фермата , хранене, поене, почистване и набиране на фураж. Инвестицията ще подобри конкурентоспособноста на животновъдното стопанство, като подобри биосигурността в стопанството, увеличи рентабилноста на производство и подобри условията на труд.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване специализирани машини и земеделска техника за нуждите на животновъдния обект: Дейността е насочена към развитие на фермата и оптимизирането на ежедневните мероприятия в нея, като се разчита на внедряването на нови технологии и тенденции в месодайното говедовъдство. Към момента стопанството оперира със земеделска техника и инвентар , които покриват нуждите до санитарния минимум. Дейността включва закупуване и въвеждане в експлоатация на следните машини и техника: 1 бр. Оборудване за медицински манипулации и управление на стадото - имащо за цел проследяване здравното състояние на животните, а от там и здравния статут на животните и биосигурност във фермата. 1 бр. Комбиниран прикачен вертикален миксер - вагон със сламоразпръскващо устройство - машина комбиираща в себе си фуражно мискращо ремарке и машина за разхвърляне на сламена постеля за животните. 5 бр. Групова пасираща хранилка 4 бр.Незамръзваща двойна топкова поилка 1 бр.Двуосно ремарке за транспортиране на животни - ремарке за предвижване на животните до пасищата арендовани от дружеството с цел безопасно предвижване на животните. Ремаркето ще се използва и при предвижване на животните при реализация до лицензирана кланница с цел избягване навлизането на чужди животновози във фермата, които са потенциални вносители на зарази. 1 бр.Тороразпръскващо ремарке с капациетет 10 т. - специализирано ремарке за разхвърляне на узрялата оборска тор върху арендованите от стопанството мери и пасища. 1 бр. Трактор Case IH с Товарачна уредба - трактор с мощност 145 к.с. , който да оперира в животновъдния обект 1 бр.Косачка - за коситба на ливадите и пасищата арендовани от "Рила Ангус" с цел набиране на груби фуражи за изхранване на животните във фермата. 457 908.65 401 131.87

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.