Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 64 333 дървета
English

Програма: Транспорт и транспортна инфраструктура

Район за планиране: Всички

Описание

През последните години търсенето на директни плодови и зеленчукови сокове и доматени продукти в България и чужбина се увеличи значително. За да отговори на пазарните нужди, настоящият проект предвижда закупване на нова линия за пълнене и опаковане на плодови и зеленчукови директни сокове и доматени продукти в асептични картонени опаковки от 0,5 л. и от  1 л. за  предприятие за преработка на плодове и зеленчуци в град Пловдив. Инвестицията е свързана със замяна на две морално остарели линии за пълнене на продуктите, от които, едната е предназначена за пълнене на опаковки от 0,5 л., а другата от 1 л. Основните суровини за преработка са домати, ябълки, праскови, кайсии, круши, вишни и череши.
Във фирмата има богат натрупан технологичен опит в производството на доматени пюрета и плодови и зеленчукови сокове. Основната цел на инвестицията е привеждане на предприятието в съответствие с нововъведените европейски стандарти, намаляване обема на използваните ресурси в производството, подобряване на ефективността и качеството, както и разширяване на асортимента на произвежданите продукти, като производствената програма се допълни с производство на директни сокове от: ябълка; ябълка-праскова-кайсия; круша; вишна-череша в опаковки от 0,5 и 1 л. Обновяването на оборудването ще допринесе производството да бъде приведено в съответствие със съвременните изисквания за произвеждане и реализация на хранителни продукти, както и да се увеличи капацитета на предприятието.
Ще бъдат спазени и всички утвърдени за момента в страната и ЕС стандарти за качество, хигиена и екологосъобразност на производствения процес. Проектът ще допринесе за повишаване на икономическите показатели, производителността и конкурентоспособността на предприятието.
Направените инвестиции ще доведат и до създаване на ново работно място и възможности за устойчива заетост на местното население.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Модернизиране на наличните мощности чрез закупуване на нова линия за пълнене на плодови и зеленчукови директни сокове и доматени продукти в асептични картонени опаковки: Дейността е насочена към инвестиции от категорията „Закупуване, включително чрез финансов лизинг, на нови машини, съоръжения и оборудване, необходими за подобряване на производствения процес по преработка и маркетинга, както и инсталирането им“. Дейността включва инвестиции, свързани със закупуване и монтаж на технологично оборудване в цех за производство на плодови и зеленчукови директни сокове и доматени продукти в град Пловдив. „ФИЛИКОН - 97“ АД проведе процедура за избор на изпълнител, като изпрати запитвания до три фирми. След получените оферти, избра за изпълнител Tetra Pak Romania SRL. С осъществяването на проекта се цели осъвременяване на технологичната инфраструктура, увеличаване на капацитета и повишаване на ефективността на предприятието, както и поддържане на висок контрол над хигиената на производство. Целите, които ще бъдат изпълнени с извършването на този тип инвестиции са по-добро използване на факторите за производство, въвеждане на нови продукти, подобряване на качеството и безопасността на храните и тяхната проследяемост, повишаване на ефективността на производството и внедряване на нови продукти в производствената програма на предприятието. Стъпките за изпълнение на дейността от страна на кандидата включват: - Избор на изпълнител и подписване на договор за доставка и монтаж на технологично оборудване; - Изготвяне на график и следене за изпълняване на сроковете от различните участници в изпълнението на проекта и информиране за промени; - Осъществяване на мониторинг по време на монтажа; - Извършване на проверка за сверяване на доставеното технологично оборудване за съответствие с описаното в договора. 3 823 647.65 3 823 936.99

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.