Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 103 дървета
English

Програма: Добро управление

Район за планиране: Всички

Описание

В изпълнение на целите на процедура "Модернизация на образователна среда" за осигуряване на условия за качествено образование за всички, реализиращи се чрез комплекс от мерки, сред които и създаване на съвременна образователна среда проектът предвижда инвестиции в материалната база на ОУ „Д-р Петър Берон“, гр.Плевен. Проектът включва осъществяване на основен ремонт, реконструкция и обновяване на училищната образователна среда. Обновяването и модернизирането на сградата на училището ще доведе до клас енергопотребление „А“, съгласно наредбата по чл. 48 от Закона за енергийната ефективност (ЗЕЕ) за съответния тип сграда.
При изпълнение на инвестиционния проект ще се спазват изискванията на Наредба № 24/ 2020 г. на министъра на образованието и науката и на министъра на здравеопазването за физическата среда и информационното и библиотечното осигуряване на детските градини, училищата и центровете за подкрепа за личностно развитие. 
Задължителна част от дейностите за придобиване на цялостен обновен облик на образователната институция е изграждането на достъпна архитектурна среда, осигуряваща нуждите на хората със специални потребности в съответствие с Наредба № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията.
В резултат на изпълнението на проекта ще се осигури материална база, която гарантира здравословни и качествени условия за обучение в модерна и ефективна образователна инфраструктура с по-комфортни условия за работа и учене.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Основен ремонт, обновяване, въвеждане на мерки за енергийна ефективност и достъпна среда на ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен : Предвижда се пълно топлоизолиране на всички външните стени на сградата с експандиран полистирен с дебелина от 160 мм от външната страна на стената. Предвижда се поставянето на минерални топлоизолационни плочи 15см от вътрешната страна на стената, граничеща със земя и поставянето на вътрешна мазилка или затваряне с гипсокартон. За скатните покриви на сградата се предвижда полагане на топлоизолация тип каменна вата на междинната стоманобетонова плоча с дебелина 16 см. Допуска се вида на изолацията да се замени с ХПС със същата дебелина, но да се запечата с циментова замазка. За топлия покрив се предвижда полагане на топлоизолация тип XPS с дебелина 16 см. и поставяне на нова хидроизолация отгоре. Предвижда се цялостна подмяна дограмата на сградата с изключение на 1 брой витрина подменена през 2022 година отговаряща на изискванията за енергийна ефективност. Съществуващата остаряла пластмасова, дървена и метална дограма се премахва изцяло. На нейно място се предвижда монтаж на 6 или 7 камерна пластмасова дограма с троен стъклопакет, пластмасов дистанционер и запълнени камери с газ аргон. Ще бъде преустановено използването на съществуващата отоплителна система и поставянето на нова централизирана система на директно изпарение с променлив поток на хладилният носител тип VRV/NRF и необходимият брой вътрешни тела новите инсталирани тела следва да са сертифицирани по Eurovent и да са с минимален СОР от 4,3. Инсталацията ще бъде модулна и ще дава дава възможност за отопление и охлаждане за всяка отделна зона. За да отговори на изискванията за възобновяема енергия за обекта се предвижда инсталацията на ВЕИ на скатният покрив на сградата с изложение югоизток ( или друго съгласно инвестиционният проект за централата). Тя ще бъде за собствени нужди, с която ще могат да се покрият средно годишно 70% от електроенергията на сградата и капацитет от 28-30 kWp. Фотоволтаичната централа ще бъде разположена на покрива на сградата и ще бъда оразмерена в техническа фаза според товароносимостта на конструкцията и практическата възможност за реализация на инсталацията. 2 868 474.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.