Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 743 дървета
English

Програма: Добро управление

Район за планиране: Всички

Описание

Настоящият проект предвижда обучението на 190 бр. служители от териториалните дирекции на НАП (ТД на НАП) и дирекции "Обжалване и данъчно-осигурителна практика" (ОДОП) за усъвършенстване на знанията и уменията им при прилагане на  Национални счетоводни стандарти. По-високата квалификация на служителите на НАП в сферата на счетоводните стандарти ще минимизира количеството допускани грешки и слабости в осъществяваните дейности, в следствие на пропуски в познаването на счетоводните стандарти, което е съществен фактор за повишаване ефективността на контролните органи в НАП.
Целева група на настоящия проект са служители от дирекции "Контрол" в ТД на НАП и служители от дирекции ОДОП, определени на база естеството на работа, а именно проверки, ревизии, както и прилаганата методология при извършването им, обжалване и защита при процесуалното представителство. 
Надграждането и придобиването на нови знания и умения, специфични за квалификацията на служителите е приоритет за Агенцията. Добрата информираност и необходимите знания ще способстват за правилното организиране на работния процес при 
осъществяваната контролна дейност от служителите в териториалните структури на НАП и дирекции ОДОП. 
В резултат от изпълнението на проекта 190 бр. служители на НАП ще са преминали успешно обучение за прилагане на Национални счетоводни стандарти с получаване на сертификат.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Провеждане на специализирано дистанционно обучение в електронна среда чрез използване на видеоконферентна връзка на служители на НАП за прилагане на Национални счетоводни стандарти.: В изпълнение на дейността е предвидено участието на 190 бр. служители на НАП в специализирано дистанционно обучение в електронна среда чрез използване на видеоконферентна връзка за прилагане на Национални счетоводни стандарти. В рамките на обучението следва да се разгледат по-подробно следните счетоводни стандарти: СС № 2 - Отчитане на стоково-материалните запаси СС № 8 – Нетни печалби или загуби за периода фундаментални грешки и промени в счетоводната политика СС № 17 - Лизинг СС № 18 - Приходи СС № 32 - Финансови инструменти СС № 40 - Отчитане на инвестиционни имоти СС № 41 - Селско стопанство СС № 22 - Отчитане на бизнескомбинации СС № 27 - Консолидирани финансови отчети и отчитане на инвестициите в дъщерни предприятия СС № 28 - Отчитане на инвестициите в асоциирани предприятия Материалите за целите на обучението, както и самото обучение, следва да са предоставени/ проведени на български език, на хартиен и/или оптичен носител. Служителите, предвидени да вземат участие в обучението са служители на дирекции "Контрол" в ТД на НАП - София, Варна, Пловдив, Бургас, Велико Търново и служители на дирекции ОДОП София, Варна, Пловдив, Бургас, Велико Търново. Знанията, получени в обучението по НСС ще се приложат в процеса на проверки и ревизии, изготвяне на решения по обжалвани ревизионни актове и прилагане на единна методология по отношение на правилната оценка на счетоводния финансов резултат. Всяко погрешно прилагане на СС от страна на данъчно задължените лица, установено от ревизиращия екип води до корекция в данъчните задължения, респ. увеличения на данъчните задължения. Разбирането на счетоводните правила и тяхното прилагане, респ. правилното определяне на счетоводния резултат ще доведе до потенциално положителен ефект в ревизионното производство. Изпълнението на тази основна дейност по проекта ще надгради и актуализира придобитите знания и умения от изпълнен проект по ОПАК с наименование "Повишаване на капацитета на служителите на НАП чрез провеждане на специализирани обучения за международни стандарти за финансови отчети (МСФО) и национални стандарти за финансови отчети за малки и средни предприятия (НСФОМСП)“ по договор № 14-22-31/14.10.2014 г. между НАП и УО на ОПАК. 100 320.00 48 244.80

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.