Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 152 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Водено от общностите местно развитие (ВОМР)

Описание

Разработването на настоящият инвестиционен проект и неговото изпълнение има за цел да бъде внедрена в стопанството система за повишаване на селскостопанската производителност, обем на продукцията и по-ефективно използване на ресурсите в био стопанство за производство на пчелен мед, находящо се в Северозападна България, за да се стимулира конкурентоспособно и устойчиво селско стопанство, което „постига повече с по-малко“ в хармония с околната среда. Това ще помогне за изграждането на конкурентоспособен първичен сектор, който гарантира снабдяването с храни, разнообразието на продукти и производството в световен мащаб, дългосрочно предлагане на различни суровини за хранителна и друга употреба, както и по-добро разпределение на добавената стойност по хранителната верига. 
Проектното предложение е насочено към закупуване на машини и оборудване с цел модернизация, подобряване на ефективността и ефикасността на земеделското стопанство – биологично сертифицирано, като в резултатът от осъществените инвестиции ще се повиши конкурентоспособността на предприятията от земеделския сектор, качеството на произвежданата продукция и ще бъде въведен иновативен подход при производството на пчелен мед. Ще бъде осигурена и възможност за съхранение на готовата продукция, което ще позволи реализирането й в подходящ момент при по-високи цени.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Закупуване на техника и оборудване за модернизиране на стопанство за производство на био пчелен мед.: ЗС Митко Ганов кандидатства за закупуване на материални активи, които изцяло са съобразени с извършване на ежедневните мероприятия при отглеждането на пчелни семейства и производство на висококачествен мед. Към настоящият момент за отглеждането на Пчелни семейства няма установени специални изисквания на Общността, но това не освобождава Земеделския стопанин от спазването на всички норми и регламенти, действащи в Общността. Земеделският стопанин, ще спазва изискванията за здравословни и безопасни условия на труд, съгласно ЗБУТ. В проектното предложение е заложено закупуване на пчеларски инвентар и съоръжения за добив на пчелен мед. Пчелният мед е ценен хранителен продукт, който се получава чрез преработката на нектара или сладките сокове по някои растения от пчелите. Ще бъде закупен и пчеларски фургон/работилница за добив и първична обработка на меда в пчелините, който е с оптимални размери, предвид очакваните количества. Всяко стопанство при добива на мед трябва да е водоснабдено и с чиста питейна вода и оборудвано с подходящи - инвентар и инструменти за разпечатване на питите, центрофугиране, прецеждане и събиране на меда в подходящи чисти и добре затварящи се съдове за съхранение на меда. Пчеларският инвентар трябва да е от неръждаема стомана или от изкуствени материали, разрешени за използване при хранителните продукти. Ръжда и замърсявания по инвентара, инструментите, центрофугата, съдовете за съхраняване на меда са недопустими. В тази връзка в проектното предложение е заложено закупуване на пчеларски инвентар, както следва: Машина преса за отделяне на меда от восъка на разпечатките, с вана за мед с вместимост 50 кг., Восъкотопилка, Помпа за мед, Машина за крем мед, Машина за пълнене на мед и Маркуч за помпа. Ще бъдат закупен Бензинов генератор марка FOGO модел FV 10001 RTE, който ще бъде използван постоянно при работа в Пчеларската работилница и Храсторез марка Husqvarna, модел 555 RXТ, с помощта на който ще се почистват околните пространства между кошерите /3-4 пъти на сезон/, както и около Пчеларската работилница. 39 776.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.