Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 191 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Водено от общностите местно развитие (ВОМР)

Описание

Настоящият проект предвижда извършването на технологично оборудване и обзавеждане на предприятие за преработка на двучерупчести, черупчести, риба и други хидробионати от аквакултура и риболов, в землището на с. Българево, общ. Каварна, обл. Добрич, местност Дълбока. Съществуващата сграда е собственост на ДЪЛБОКА ООД и е разположена в собствен терен.
Проектният капацитет на обекта за преработка на двучерупчести, черупчести, риба и други хидробионати е около 1200 кг/ден.
Сградата ще бъде захранена с електрически ток с необходимата мощност, с природен газ и с питейна вода с подходящ дебит съгласно нормите за проектиране, а отпадните води след съответна обработка ще се заустват в съответната канализационна система.
След извършването на инвестицията ще имаме екологично чисто и модерно оборудвано предприятие, отговарящо на най - високите стандарти, в което ще се преработват висококачествени рибни продукти и аквакултури, собствено производство. С въвеждането в експлоатация на предприятието, ще се подобрят значително условията за труд на персонала, ще се осигури достатъчна конкурентно способност на продукцията, поради намаляване на разходите за преработка и ще се реализира висока добавена стойност на продуктите от аквакултура и ще се разшири пазарната реализация на продукцията.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Настоящият проект предвижда извършването на технологично оборудване и обзавеждане на предприятието (финансиран по програмата). Подписване на договор за БФП: 31.08.2022 година. Начало избор по реда на ПМС: 01.09.2022 г. Край на процедурата: 30.11.2022 г. Договор с изпълнител: 01.12.2022 г. Доставка: 33.04.`23 г.72 часови проби: 30.06.`23 г. Въвеждане в експлоатация: 31.08.`23 г.: Съществуващата сграда е изцяло ремонтирана и реновирана. Функционалната схема на предприятието е изцяло подчинена на технологичният процес. Съществуващата сградата е ситуирана в източната част на имота. Тя включва помещения за преработка, пакетиране, съхранение и битова част, както и помещения за технологично обурудване. Конструкцията на сградата е стоманобетонова, като външните стени са термопанели, с изключение на шахтата на подемника и технологичното помещение за газовите инсталации. Дебелините на всички стенни и таванни прегради са съобразени с изискванията на технологичния процес. Покривът на сградата е бъде стоманобетонов, без борд. Планировъчното решение на проекта и разпределението на необходимите складови, спомагателни, производствени и санитарно-битови помещения е изготвено на база функционалните връзки между отделните технологични операции в процеса на производство, така че те да са оптимални, да се намали до минимум пресичането на материалните потоци и да не се допуска вероятност от кръстосано замърсяване. Сградата е бъде захранена с електрически ток с необходимата мощност, с природен газ и с питейна вода с подходящ дебит съгласно нормите за проектиране, а отпадните води след съответна обработка се заустват в съответната канализационна система. ТЕХНОЛОГИЧНИ ПРОЦЕСИ 1. Преработка на черупчести и двучерупчести и производство на продукти от тях 2. Обработка и преработка на риба и производство на рибни продукти 3. Производство на мариновани рибни продукти 4. Производство на пушени рибни продукти 5. Подготвителни операции на допълнителните суровини и материали Освен основната суровина, в производството на рибни продукти ще се ползват и други - допълнителни суровини и материали, които трябва предварително да бъдат подготвени преди да бъдат вложени или използвани: Допълнителни суровини – зеленчуци, предварително подготвени, опаковани и замразени, сухи: различни подправки, сол готварска и адитиви, растителни масла, оцет и др.; 6. Други спомагателни процеси, помещения, зони и площадки. 550 000.00 511 805.40

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.