Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 175 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Водено от общностите местно развитие (ВОМР)

Описание

Проектното предложение е свързано с модернизация и разширение на съществуващо смесено растениевъдно земеделско стопанство. По проекта се предвижда да бъде закупена техника за обработка на земята, която съчетава най-новите разработки, включително и електронна система за контрол на продуктивността. В проекта са предвидени и разходи за СМР: Склад за съхранение на продукция; поликарбонатна оранжерия (хидропонно отглеждане) с електронно управление на микроклимата, прецизно дигитално напояване, торене, растителна защита за производство на ягоди с високо качество; изграждане на автономна фотоволтаична централа за нуждите на стопанството и метален навес за съхранение на техниката.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
1. Закупуване на земеделска техника и софтуер "Система за контрол на продуктивността GeoScan" 2. СМР на: 2.1.СМР склад съхранение продукция 2.2.СМР автономна фотоволтаична система 2.3.СМР полиетиленова оранжерия 2.4.СМР метален навес за техника 3. Оборудване на оранжерия: Проектното предложение е свързано с модернизация и разширение на растениевъдно земеделско стопанство, при което 59,2 % от инвестициите са насочени в секторите с приоритет. Липсата на механизация в растениевъдното производство е основна причина за ниските резултати и добиви в сектора, което води до незадоволителни стойности на добавената стойност на единица земеделска и обработваема земя. Машинно-тракторният парк в страната се обновява твърде бавно, като се наблюдава относително добро номинално покритие с техника в областта на зърнено-житните култури, но страната изостава по останалите водещи страни в световното земеделие по отношение структурата и нейната възраст, което се отразява на производителността и ефективността. Състоянието на брутната продукция и на БДС в земеделието е пряка функция на производствената структура. Средните добиви в България са сравнително ниски - около два пъти спрямо добивите в развитите европейски държави. Основната причина за това е разпокъсаното и сравнително дребно производство, неспособно да постигне по-висока производителност, проблеми с напояването и липсата на съвременна техника. Проблемите с работната сила в земеделието и рязкото намаляване на заетите в селското стопанство и в България, и в ЕС са са също основна причина за проблемите с добавената стойност и в слабия ръст на селскостопанското производство. Земеделието е отрасъл където трудът продължава да изпълнява голяма част от производствения процес. Когато прибирането на реколтата не може да се извърши механизирано или едновременно, то се явява критичен фактор за развитието. В тази връзка е планирано закупуванета на техника за обработка на земята, снабдена със софтуер за дигитално и прецизно управление. В проектното предложение са планирани и СМР на склад за съхранение продукция, автономна фотоволтаична система, метален навес за техника, полиетиленова хидропонна оранжерия и оборудване на оранжерия с технология за електронно управление на микроклимата, прецизно дигитално напояване, торене, растителна защита за производство на ягоди с високо качество. Инвестицията ще се извърши в поземлен имот, собственост на кандидата с ид. №24241.101.57, м.“Макарата“ по КККР на с.Дъбене, общ.Карлово с площ от 4 998 кв.м., където се предвижда изграждането на Навес за съхранение на прикачен селскостопански инвентар, Сграда за съхранение на селскостопанска продукция, Хидропонна оранжерия, Фотоволтаична инсталация на покрива на навеса и сградата. Предвидената за закупуване техника ще домува на посочения имот. 1 542 558.73 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.