Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 54 959 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Водено от общностите местно развитие (ВОМР)

Описание

Проектното предложение се фокусира върху внедряване в производствения процес на ЕТ Димитър Христов - НЕТИ на иновативен продукт - регранулат с много добра еластичност, нормална твърдост и ниска себестойност. Иновативният продукт представлява новост на национално ниво и е собствена разработка на кандидата, постигната в резултат на експериментална дейност. Проектното предложение предвижда закупуването на ново оборудване чрез провеждане на процедура за избор на изпълнител с основна цел внедряване на нов технологичен процес в производството на дружеството. Проектът ще доведе до разширяване на капацитета на съществуващ стопански обект за преработка и оползотворяване на пластмаси и ще осъществява в тематична област на ИСИС "Мехатроника и чисти технологии - технологии и методи за включване на отпадъчни продукти и материали от производства в други производства".
Очакваните резултати от реализация на настоящия проект са:
- Повишаване на иновационната дейност на предприятието;
- Разширяване на производството;
- Разширяване на пазарните позиции;
- Постигане на икономии в разходите за суровини и материали;
- Подобряване на качеството на продукцията;
- Увеличаване на финансовите резултати на дружеството;
- Постигане на по-ефективно и отговорно използване на природните ресурси.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Придобиване на оборудване за внедряване в производството на иновативен продукт: В изпълнение на дейността ще бъде закупен и пуснат в експлоатация 1 бр. Блок шредер с възможност за транспортиране и смесване на шредираната пластмаса, чрез който ще бъде внедрен иновативен продукт – регранулат с много добра еластичност, нормална твърдост и ниска себестойност. Въвеждането на актива в експлоатация ще осигури необходимия технологичен капацитет за внедряване на изобретението в производствения процес на дружеството и ще доведе до разширяване на капацитета на съществуващия стопански обект. Целта на дейността е чрез осигуряване на необходимата технология да се внедри продуктова екоиновация с потенциал за успешна пазарна реализация в нишов сектор - продажба на рециклирани суровини пластмаси под формата на регранулати, предназначени за екструзия и шприцване на пластмасови изделия с изисквания за добра еластичност. Необходимостта от въвеждането в експлоатация на оборудването е породена от променената рецепта за производство на иновативния продукт, която изисква включването в обработката на нов материал - Термопластичен еластомер ТРЕ или TPV, който да осигури основното предимство на продукта - повишаване еластичността при запазване на ниска себестойност. Термопластичният еластомер се закупува на блокове с значителни размери, които не позволяват директната им обработка в мелници за пластмаса. Предвиденото за закупуване по проекта оборудване представлява машина за дробене на едрогабаритни монолитни блок парчета пластмаса тип шредер. За нуждите на проекта е приложим едновалов шредер предназначен за дробене на пастмаса с твърдост измервана по показател Shore A т.нар. мека пластмаса. Шредерът накъсва едрите блок-парчета, подадени през вход с минимални размери 400х400 мм, на дребни отломъци с големина около 40 мм, които вече са допустими за смилане на роторни мелници за пластмаса, с каквито дружеството разполага към настоящия момент. Шредерът ще бъде снабден с транспортна лента, по която шредираната пластмаса се отвежда към смесител, в който се добавят всички съставки по рецептата и се извършва равномерно им смесване. По този начин се гарантира получаването на хомогенна смес от всички съставки в края на процеса и съответно осигуряване на високо качество на крайния продукт. 173 850.00 173 850.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.