Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 57 343 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Бургас

Описание

Чрез изпълнение на настоящия проект ще бъде удовлетворена потребността на компанията да възстанови своя икономически потенциал до нивата преди COVID пандемията и да продължи успешното си развитие чрез цифровизация на производствените процеси и разширяване на дейността си.

Целеви групи по проекта са всички настоящи и потенциални клиенти на фирмата.

Общата цел на проекта е да се повиши ефективността на производствените процеси на СИМИД А И Д ООД на националния пазар, чрез постигане на по-висока производителност и намаляване на производствените разходи, както и да се създадат възможности за излаз на други пазари.

По проекта са предвидени дейности за придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги.

В резултат от изпълнението на проекта, ще се подобри значително качеството на производство на хляб и хлебни изделия и ще се увеличат обемите на производство. Реализацията на проекта ще допринесе за конкурентоспособното развитие на фирмата в много насоки - повишаване на производителността, подобряване на ефективността и цифровизация на производствените процеси, намаляване на себестойността за единица продукция, увеличаване на нетните приходи от дейността и нарастване на печалбата на фирмата.
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
Част 1 - Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги: Наличните машини и съоръжения за хлебопроизводство осигуряват извършването на технологичните операции и целия производствен процес. Оборудването се поддържа в изправност и се ремонтира периодично, независимо от това, част от него е морално остаряло, с недостатъчен капацитет, не е автоматизирано и няма внедрени съвмеренни ИКТ технологии, поради което не се контролират с достатъчна прецизност технологичните параметри и това се отразява на качеството на продукцията.Това подлага на сериозни рискове целия производствен процес. За да бъде конкурентна и за да запази изградените пазарни позиции сред клиенти и партньори, е необходимо фирмата да оптимизира дейността си чрез въвеждане на цифрово, модерно оборудване за извършване на производствените процеси. За целта се планира придобиване на следното високотехнологично оборудване - Електрическа ротационна фурна - 2 бр. и Парогенератор за вграждане на втасална камера - 2 бр. Към момента, наличните фурни са от 1992 г., с изключително голяма консумация на ел. енергия - около два пъти по-висока от планираното за закупуване оборудване, без автоматика, с един единствен режим на печене. Новите фурни ще допринесат за Цифровизация на производствените процеси. Те включват изцяло използването на информационно-комуникационни технологии в производствения процес, тъй като разполагат със специализиран софтуер и touch screen дисплей с избор и автоматична настройка на 250 рецепти, като софтуертът във фурните позволява прецизен контрол и изпълнение на рецептите, без отклонения. Софтуерът също така следи температурата на изпичане и използването на пара по време на процеса, което ще доведе до по-качествено изпичане на хляба, ще намали осезаемо разхода за ел. енергия и ще позволи значително разширяване на произвеждания продуктов асортимент. Закупуването на двете фурни ще позволи и разширяване на производствения ни капацитет, който в момента е ограничен поради невъзможността да се произвеждат нови видове хляб, както и поради органичените ни възможности за изпичане на готовата продукция. С новите фурни ще се намали производствения брак на този етап от процеса и ще се осигури по-висок капацитет на изпичане. Като резултат от закупуването на енергоефективни електрически фурни, ще бъде преустановено използването на старите такава с висока консумирана електрическа мощност, което ще се отрази благоприятно върху предприетите мерки за опазване на околната среда. 129 085.00 0.00
Част 2 - Придобиване на нови технологии с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед на разширяване на производствения капацитет и/или разнообразяване на предлаганите продукти/услуги: Към момента, за осъществяване на процес на втасване се използва легенче с нагревател, при което няма контрол нито на влажност, нито на температура - всичко се преценява на око от съответния служител, включително с допир, като всеки път резултата е различен. Предвидените за закупуване Парогенератори за вграждане на втасална камера ще допринесат за цифровизация на процеса по втасване, както и за разширяване на производствения ни капацитет. Парогенераторите произвеждат пара и загряват помещението контролирано. Те разполагат с автоматичен софтуер за контрол на параметрите - температура и влажност, който се управлява електронно, без да е необходимата намесата на служител. Софтуерът следи всички ключови показатели при процеса на втасване на хляб и по този начин минимализира възможните грешки от не-добра преценка за състоянието на втасване на хляба от отделните служители. Така се получава напълно контролиран процес, многократко се ускорява етапа на втасване, като в същото време, благодарение на внедрените ИКТ технологии се осигурява засилен контрол и невъзможност за отклонения от задедените параметри. Планираните Парогенератори за вграждане на втасална камера ще позволят и разширяване на производствения капацитет на фирмата, ще се повиши производителността на етапа втасване, като по този начин ще се оптимизира целия производствен процес. Към момента, се налага прекъсване на производствения процес и изчакване, тъй като процеса на втасване е с по-ниска производителност - протича по-бавно както от предходните етапи /замесване и оформяне/, така и от следващия етап – изпичане на хляба и хлебните изделия. Чрез закупуване на Парогенератори, етапа на втасване ще постигне нужния капацитет и ще се намали производствения брак, като се осигури непрекъсваемост на производствения процес. 15 647.00 0.00

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.