Спасени дървета
Благодарение на потребителите на ИСУН бяха спасени 55 209 дървета
English

Програма: Всички

Район за планиране: Бургас

Описание

ЕТ Митко Боев е земеделски производител с комбинирано растениевъдно-животновъдно стопанство. Обработва над 11000 дка земеделска земя за 2017/18 стоп.година.Животновъдната му дейност се състои в отглеждането на крави, овце и кози – месно направление. Във връзка с нея с настоящето проектно предложение ЕТ Митко Боев възнамерява да изгради производствена сграда-кланичен пункт за добив на трупно месо и преработка на месни продукти. Кланичният пункт ще се изгражда на територията на фермата, собственост на кандидата.Кравефермата е с капацитет 340бр. крави майки, а в овцефермата се отглеждат 300бр. овце майки средногодишно. Предвижданията са кланицата да работи само със собствена суровина следните количества готов продукт годишно:
-	охладено трупно месо ЕПЖ годишно – 80,08 тона готов продукт;
-	охладено трупно месо ДПЖ годишно – 8,19 тона готов продукт;
-	стерилизирани буркани телешко месо – 13 тона готов продукт;
-	сушени джърки – телешко месо – 2,34 тона готов продукт;
Дейности
Дейност Договорена стойност Отчетена стойност
СМР - “Изграждане на кланичен пункт в ПИ058035,с.Ковачица,общ.Лом,обл.Монтана”: С настоящия проект се предвижда изграждане на кланичен пункт за добив на трупно месо и преработка на месни продукти. Кланичният пункт се изгражда на територията на фермата, регистрирана като животновъден обект по реда на чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност, на която собственик е ЕТ Митко Боев. В пункта е предвидено да се колят само животни, собственост на фирмата, или животни, внесени от друг регистриран животновъден обект на същата фирма. Имотът е с Обща площ от 29,297дка, а предвидената за изграждане производствената сграда по настоящата инвестиция ще бъде разположена в южната част на имота и е с РЗП – 1093,95 кв.м. а вертикалната планировка с площадкови мрежи – 2717,05 кв.м. Предвидената за изграждане производствена сграда ще съдържа следните помещения за извършване на работния процес: - Производствен сектор клане. - Оборудване за кланична линия за ЕПЖ; - Оборудване за кланична линия за ДПЖ; - Оборудване и помещения за обработка на субпродукти; - Оборудване и помещение за отделяне на СЖП; - Хладилни помещения за трупно месо, субпродукти; - Санитарно-битови помещения; - Оборудване и помещения за обработка и преработка на месо до готови продукти; - Хладилни помещения – технологични за готова продукция; - Технически помещения. Разпределението вътре в производствената сграда ще следва технологичния процес и е структурирано както следва: кланична зона (условно не чиста и условно чиста част), хладилни камери, експедиционна рампа, транжорна за червени меса, помещения за подготовка и термична обработка на меси продукти, зона за опаковане, зона за замразяване и съхранение на замразени меса, съхранение на готова продукция, експедиция и санитарно-битови помещения. Основните технологични операции са зашеметяване и клане, транжиране, термична преработка, опаковане, пакетиране и експедиция. 949 222.10 991 931.05
Доставка технологично оборудване за обект "Кланичен пункт в ПИ058035, с.Ковачица,общ.Лом, обл.Монтана: Концепцията за новият кланичен пункт включва изграждане на съвременна производствена сграда, в която бъде инсталирано технологичното оборудване. Основните технологични операции са зашеметяване и клане, транжиране, термична преработка, опаковане, пакетиране и експедиция. Разработеният технологичен проект дава реални предпоставки за достигане на най-добри параметри на предприятието, като намаляване до минимум страданията на животните по време на клане или умъртвяване, стриктно спазване на хигиенните норми и правила, спазване на технологичните рецептури и температурни предписания при производство на месни продукти и т.н. Предвижда се изграждане на две самостоятелни линии за клане на ЕПЖ и ЕПЖ и грубо транжиране на месо. Тези две линии няма да работят едновременно. Първо ще се извършва клането на единия вид животни, след което ще се провежда между кланична пауза с почистване и дезинфекция на помещенията за обработка на органи и общите транзитни зони и тогава ще се пристъпва към клане на другия вид животни. Между кланичната пауза нормално трае един до два часа. Оборудването за обекта - по част Технологична и по част Хладилна, ще се достави от фирма "АГРИТОП" ЕООД. Дружеството е доказан доставчик и една от водещите фирми в страната. Подробно описание на оборудването за кланицата и транжорната е дадено в приложените части по Техническия проект за изграждане на обекта, вкл. част "Технология", както и в приложените оферта и договор от доставчика. 1 436 235.53 1 461 979.38

Забележки:

Елемент в светло синьо позволява показване на детайли при избирането му
Всички суми са в български лева (BGN) /1 EUR = 1,95583 BGN
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.